לא לתת לטרור להרים ראש חזקי עזרא

סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי אומר בתגובה להשלכת האבנים על הרכבת הקלה על ידי ערבים כי "האירוע השלכת האבנים על הרכבת הקלה הוא אירוע חמור מאוד והמסקנות יופקו. מצד שני יש לרדוף את זורקי האבנים ולהבטיח שאירוע כזה לא יחזור על עצמו. אני מקווה שמשטרת ישראל וכוחות הביטחון יתפסו את זורקי האבנים, ומאמין שאסור לנו לפחד ולתת לאויבינו להרים ראש".בעניין אבטחת הרכבת הקלה אומר הדרי, "עיריית ירושלים ומשרד התחבורה הוציאה מליונים רבים על אבטחה ואני מקווה שאירועים מסוג אלו לא ישנו ויחזרו על עצמם".הדרי מתייחס לקריאות הנשמעות ממספר חברי כנסת שלא לאפשר לרכבת הקלה לעבור בשכונות בית חנינה ושועפט, "בית חנינא זה ירושלים, כל מי שרוצה לחלק את ירושלים אומר שבית חנינא היא לא ירושלים והרכבת לא צריכה לעבור שם אנחנו סבורים שבית חנינא היא ירושלים והרבת תמשיך לעבור שם ואם יהיו בעיות אנחנו נטפל בהם".הערב פרסמנו לראשונה כי אלמונים ניפצו היום (שלישי) את מסכי מכונות מכירת הכרטיסים בתחנות הרכבת הקלה הסמוכות לשכונות מזרח העיר ירושלים.

מדובר במסכים אשר אמורים לשמש את הנוסעים המבקשים לקנות כרטיסי נסיעה ברכבת, אשר טרם החלו לפעול לאור העובדה שהרכבת עדיין בתקופת ההרצה והנסיעה בה אינה עולה כסף.נציין כי בראשית השבוע יידו ערבים אבנים לעבר הרכבת הקלה בירושלים כאשר שעברה בשכונת שועפט. לא היו נפגעים אך שמשת הרכבת נשברה.

חברת סיטיפס - הרכבת הקלה הגיבה לידוי האבנים ומסרה "אנו רואים אירוע זה בחומרה. הרכבת הקלה ממוגנת מפגיעת אבנים, יחד עם זאת אנו מצפים מהמשטרה ורשויות המדינה לפעול בתקיפות למניעת אירועים מסוג זה".