חודשיים וחצי עברו מאז הורחקו המשפחות מיצהר ומסתבר שהמאבק הציבורי של המורחקים אפילו התחזק.

ממקום מושבם החדש בירושלים ממשיכים המורחקים לנהל מאבק עיקש נגד ההשתלטות הערבית על שכונות יהודיות בבירה. עקיבא הכהן מספר לערוץ 7 כי מצד אחד הם מתמודדים עם קשיים כלכליים לא פשוטים אך מאידך הפעילות הציבורית רק התגברה, "העלויות הם גדולות מאוד, נאלצנו לעזוב את הבית לאבד את מקור הפרנסה, וזה לא פשוט להתפרנס מעבודת כפיים בירושלים. העובדה שאסור לנו להגיע להורים ברחבי יו"ש מקשה מאוד וחוץ מזה שלסדר את הילדים מחדש במוסדות חינוך, זו הייתה משימה בכלל לא פשוטה".

לדבריו כל המורחקים עוסקים כיום בפעילות ציבורית ביתר שאת, "ההרחקה לא רק שלא מנעה את הפעילות היא רק הגבירה את הפעילות. אנחנו מאמנים את הצעירים להגן על הגבעות ומסייעים למניעת התבוללות.

אני באופן אישי עברתי לגבעת הצרפתית ולתדהמתי גיליתי שהבעיה בגבעה הצרפתית חמורה יותר מביצהר. גני השעשועים מפוצצים בעשרות ערבים, הם משתוללים ומבריחים את היהודים משם. המסר שלנו הוא, שצריך לגרום לערבים שמגיעים לכאן להרגיש שלא בנוח, לא צריך לעבוד בדרכים של אלימות אלא פשוט להסתכל עליהם שיבינו שהם לא רצויים".

הכהן משוכנע שאפשר להלחם בתופעה ולנצח, "לפי הנתונים שלנו יש כאן 50 משפחות ערביות שחלקם ממומנות על ידי מקורות חיצוניים. הם מציעים סכומים גבוהים למוכרים ומשתלטים על דירות. צריכים לתת להם תחושה של אי נעימות וזה עוזר, מבחינתנו זו שליחות לא פחות חשובה ואולי אפילו יותר ממה שעשינו ביצהר. נכון שהשב"כ הרחיק אותנו אבל תמיד יש את הריבונו של עולם, וכנראה לא סתם הורחקנו והגענו לכאן".