השר יעלון: השחרור יוביל לרצח מאות ישראלים

המשנה לראש הממשלה והשר לנושאים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון מזהיר כי שחרור המחבלים יוביל לרציחתם של עשרות ישראלים נוספים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בתשרי תשע"ב

יעלון
יעלון
צילום: יששכר רואס באדיבות כנס ירושלים
המשנה לראש הממשלה והשר לנושאים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון תוקף את השרים ומזהיר כי שחרור המחבלים יוביל לרציחתם של מאות ישראלים נוספים.

"אני מתייחס לנושא בחרדת קודש, משום שאנו עוסקים בדיני נפשות. הלב אומר כן אך הראש אומר לא. בדיון הזה אל לנו להתייחס לא למשפחת שליט מצד אחד על אף שכאבה גדול, ולא למשפחות נפגעי הטרור שגם כאבן גדול. ההחלטה שאנו אמורים לאשר כדי להביא לחילוצו ושחרורו, תביא לשחרור של למעלה מ-1,000 מחבלים. צריך להיות ברור לנו, מתוך ניסיוננו, שהמחבלים שאנו משחררים היום יביאו לרצח של עשרות ואולי מאות ישראלים. מחבלים רבים חוזרים לסורם", אמר יעלון בישיבת הממשלה על פי הדיווח בערוץ 10.

יעלון הוסיף "מימוש העסקה יהווה ניצחון גדול לחמאס, ומבחינתנו זו כניעה לטרור. מימוש העסקה יביא לפגיעה משמעותית בהרתעה. אנו מחויבים לחייו של גלעד שליט ולהשבתו הביתה, אך אנו גם מחויבים להגנה על חייהם של אזרחי ישראל".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השיב כי אי אפשר להבטיח שאיש מהמשוחררים לא יחזור לטרור אולם לדבריו, הם מתוך בתי הכלא הם מובילים פעולות. "יש מדינות שלא נוהגות לנהל משא ומתן עם חוטפים ואפשר לדבר על זה בכל הנוגע לעתיד, אבל כאן מדובר בירושה שקיבלנו מהממשלה הקודמת ואין ברירה".

יעלון היה בין שלושת השרים שהתנגדו לעסקה יחד עם אביגדור ליברמן ועוזי לנדאו.