שמעון פרס
שמעון פרס פלאש 90

מנהלת מחלקת החנינות במשרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, הגיעה הערב (מוצאי שבת) אל בית הנשיא והעבירה ללשכתו את תיקי המחבלים ובהם המלצת שר המשפטים, יעקב נאמן.

פרס עצמו צפוי לצרף לרשימת החנינות עליה יחתום גם מכתב כפי שעשה עם מתן החנינה למחבל סמיר קונטאר, ששוחרר במסגרת עסקת גולדווסר-רגב בשנת 2008.

אז כתב הנשיא כי "עשיתי שימוש בסמכות החנינה לשם שחרור החיילים החטופים, אהוד גולדווסר ואלדד רגב", והוסיף: "אין בהחלטתי משום סליחה או מחילה לרוצחים על מעשיהם הנתעבים. אינני שוכח ואינני סולח".

ראש הממשלה נתניהו אמור להיוועד עם נשיא המדינה שמעון פרס לפני ביצוע העיסקה לשחרור גלעד שליט. נתניהו יעדכן את הנשיא בפרטים הסופיים של העיסקה לאחר שיסוכמו סופית בפגישות של שליחו, דוד מידן במצרים.

אנשי ימין יפגינו הערב בשעה 20:30 מול בית הנשיא בדרישה לשחרר גם את האסירים היהודים בעקבות הוצאת עסקת שליט אל הפועל, ושחרור מאות מחבלים ערבים. "כמובן שאנו מתנגדים בכל תוקף לשחרור מחבלים ערבים, אולם לאחר שהממשלה כבר אישרה את העסקה, ראוי לכל הפחות למנוע אפליה, ולשחרר את האסירים היהודים היושבים שנים ארוכות בתנאים קשים", אמר אחד ממארגני ההפגנה.