אלפי ישראלים בילו את החג בצפון השומרון

למעלה מחמשת אלפים מטיילים מכל רחבי הארץ גדשו אתמול (שלישי) את אתרי התיירות, התצפית וההתיישבות בצפון השומרון.

ידידיה בן אור , כ"א בתשרי תשע"ב

מטיילים בצפון השומרון
מטיילים בצפון השומרון
צילום: באדיבות מוא"ז שומרון

למעלה מחמשת אלפים מטיילים מכל רחבי הארץ גדשו אתמול (שלישי) את אתרי התיירות, התצפית וההתיישבות בצפון השומרון, ובראשם את יער ריחן וחוות עמק דותן בצמוד לישוב מבוא דותן.

בשמורת הטבע יער ריחן התקיימו טיולים מודרכים במסלולים לכל המשפחה, רכיבה על אופניים ותיאטרון לילדים. פעילויות דומות התקיימו בחוות "עמק דותן" שליד מבוא דותן, עם תיאטרון לילדים, פינות יצירה וליטוף, מסלולי סיור ותצפיות על עמק דותן לכל המשפחה והפעלות לילדים.

ב"יער אגדות הילדים" (יער שקד) התקיימה חגיגה לכל המשפחה עם תיאטרון גיל-עד, בה נהנו הילדים והוריהם מתיאטרון ילדים מספרי סיפורים ומאפייה עצמית של פיתות בטאבון. במקביל, התקיים  גם טיול אופניים בשביל החדש שנסלל לאחרונה בין "יער אגדות הילדים", ליער ריחן.

החל משעות  הצהרים התקיים בחוות "עמק דותן" הפנינג ענק של מורשת צפון השומרון בדרך ייחודית וחוויתית. המשתתפים הרבים נהנו מהדרכות ומתצפיות על עמק דותן ועל הנופים המרתקים  של צפון השומרון, מפינות יצירה בטבע, משחקני רחוב בדמויות מהתנ"ך, מנגני רחוב וסיפורי מורשת קרב על שחרור צפון השומרון, ההתיישבות בו, העקירה של ארבעת הישובים והתקוות לעתיד.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הביע שביעות רצון מהמספר הגבוה של המטיילים, "מחמם את הלב לראות את עם ישראל מטייל בשומרון ומתרגש. צפון השומרון  הוא אזור ענק שאפשר לגעת בו בידים ממש בההסטוריה של עם ישראל, אתרים מצויינים לתיירות ואטרקציות רבות. נמשיך להביא לכאן את כל עם ישראל. השומרון הוא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. נמשיך להביא את כל עם ישראל לגעת, לראות ולהתחבר".