הרב אלישיב יעודכן בקרוב על פטירת בתו

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר מקורב לחצר הרב כי הרב יעודכן במהלך היום על פטירת בתו הרבנית קנייבסקי ז"ל לאחר התייעצות עם רופאו.

אפרים מורנו , כ"ה בתשרי תשע"ב

הרב אלישיב יעודכן בקרוב על פטירת בתו-ערוץ 7
הרבנית קנייבסקי ע"ה
צילום: עוזי ברק

בשבת חול המועד סוכות נפטרה הרבנית בת שבע קנייבסקי ז"ל. מאז פטירתה רחשו שמועות רבות בחברה החרדית האם הרב אלישיב יעודכן בפטירתה או שמא בגלל מצבו הרפואי הרופף יוסתר הדבר מהרב.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר היום (ראשון) העיתונאי יהושע מאירי, "אני מאמין שהכל ספוקלציות אני לא מאמין שמישהו מסתיר מהרב את פטירת בתו. בנו רב אברום מנהל את העניינים הרגישים האלו כמו שצריך".

בהמשך הוסיף כי רופאו של הרב יגיע היום לביתו, "במהלך היום אמור להגיע לבית הרב אלישיב רופאו האישי כדי לבדוק את מצבו הרפואי. לאחר הבדיקה ובנכוחות רופאו יודיעו בני משפחתו של הרב על פטירת בתו הרבנית קנייבסקי ז"ל"

מאירי סיפר על דמותה של הרבנית קנייבסקי ז"ל, "הרבנית הייתה אדם במלוא מובן המילה של צלם אלוקים. היא הייתה צלם אלוקים. כל מי שהסתכל עליה קיבל מורא שמיים נערות היו מסתכלות עליה וקיבלו מורא שמיים" יהושוע הוסיף כי הרבנית ציפתה למשיח בכל עת "הרבנית אמרה לי המשיח כבר פה והוא פועל. לשמוע את זה מאישה שנשואה לגדול הדור והיא בתו של פוסק הדור, אם היא אומרת כנראה שזה נכון".

הרב קנייבסקי החל לשבת שבעה על אשתו הרבנית במוצאי שמחת תורה בביתו ברחוב רשב"ם בבני ברק. במידה ורופאו האישי של הרב אלישיב יאשר להודיעו על פטירת בתו יעבור הרב קנייבסקי לשבת שבעה בשכונת מאה שערים ביחד עם חמיו הרב אלישיב.