לואיס פאלמר והמונית המפורסמת בעולם יגיעו לארץ בשבוע הראשון של נובמבר כחלק מקמפיין "המסע הסולארי" של עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה, ולרגל הקרנת סרט המסע של פאלמר בפסטיבל אקולנוע 2011.

העלייה המתוכננת במחיר הדלק לא מעניינת את לואיס פאלמר. המורה השווייצרי, שהקיף את העולם במכונית סולארית ונסע למעלה מ-60 אלף קילומטרים מבלי לתדלק, מגיע לישראל במסגרת קמפיין "המסע הסולארי" של עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה.

מטרת המסע הסולארי בישראל היא לעודד את ניצול 280 ימי השמש בארץ לאנרגיה, לתחבורה ולסביבה נקייה יותר, להסיר חסמים שמונעים את פיתוח התחום ולקדם את מקומה של ישראל כמדינה אשר מסוגלת להוביל את המו"פ העולמי בתחום האנרגיה הסולארית. במסגרת המסע יפגשו פאלמר והמונית הסולארית שרים, ראשי ערים, סלבריטאים, אנשי עסקים, פעילי סביבה ואת עם ישראל.

המסע, שיחל ב-1.11 בטקס השקה במועצה לישראל יפה, יעבור בין היתר ביער הכרמל המשתקם, בערי השרון ובירושלים, ובמהלכו ישתתפו פאלמר והמונית, יחד עם סלבריטאים ואנשי סביבה בהופעה סולארית על גג הדיזנגוף סנטר. כמו כן צפוי פאלמר להשתתף בכנס אנרגיה סולארית בשלטון המקומי, באירוע הפתיחה של פסטיבל אקולנוע בסינמטק ירושלים, בכנס סביבה וטבע של החברה להגנת הטבע בירושלים ובאירועי יום הניקיון הבינלאומי של קק"ל.

פאלמר שיצא למסע עולמי כדי לעודד את המודעות לסביבה ולשימוש באנרגיה סולארית כתחליף לדלקים מזהמים, שמר את המושב שלצדו לראשי מדינות, אישים רמי דרג וסלבריטאים כדי לחלוק עימם את החזון הסביבתי. בין 1,000 הנוסעים במונית היו מזכ"ל האו"ם בן קי-מון, הנסיך אלברט ממונקו, ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג, מפיק העל ג'יימס קמרון ועוד. על מסעו ותרומתו למען האנושות, קיבל פאלמר ממזכ"ל האו"ם את תואר גיבור הסביבה.

עוד כשהיה נער חלם פאלמר להקיף את העולם באמצעות אנרגיה נקייה ובעזרת מהנדסים ממספר קמפוסים בשוויץ בנה מכונית עם שני מושבים, שלושה גלגלים ונגרר שעליו פאנלים פוטו-וולטאים, המספק את החשמל שמניע את הרכב. המכונית, שהייעוד שלה הוא לשכנע מקבלי החלטות שהעתיד הוא ירוק ולכן זכתה לכינוי מונית סולארית, מגיעה למהירות של 90 קמ"ש וכשמהצבר טעון לגמרי, טווח הנסיעה מגיע לכ-300 קילומטרים.