שכונת אג"ש הנמצאת באזור העתיק של רמלה, מכילה בחציה תושבים יהודים ובחציה השני ערבים. השנה, קיבלו התושבים היהודים חיזוק של עשר משפחות מהגרעין התורני שעברו להתגורר במקום במטרה לחזק את הנוכחות היהודית.

חברי הגרעין משמשים כרבני בתי הכנסת בשכונה, מקיימים שיעורי תורה ופעילויות קבועות לילדים ונערכים גם לפתיחת מועדון נוער ומועדונית לילדי השכונה.

הגרעין קיים לאחרונה סעודה שלישית בשכונה לכל חברי הגרעין ובמהלך חג הסוכות התקיימה במקום שמחת בית השואבה. תושבי השכונה, יחד עם חברי הגרעין ותושבי הישובים מהסביבה, רקדו ברחובות השכונה המעורבת עם דגלי ישראל וספרי תורה, "שנים רבות לא נראה מחזה כזה של גאוה יהודית בלב השכונה המעורבת", אמרו התושבים.

שישים בני ישיבת 'דרכי חיים' משעלבים התארחו במהלך כל החג בשכונה. הם הגיעו לכל בתי הכנסת באזור, השלימו מניינים בבתי כנסת באזורים יותר שוממים מיהודים והביאו את שמחת החג לתושבים.

בנוסף לקבוצה זו אירח הגרעין יחד עם המדור לתרבות תורנית בעירייה וסניף בני עקיבא עוד כמאתיים וחמישים בני ישיבה מישיבות 'מקור חיים', 'מצפה יריחו' ו'נתיב מאיר', הם רקדו ברחובות והגיעו לתשעים בתי הכנסת הפזורים בעיר.

במוצאי החג התקיימו הקפות שניות מרכזיות בהשתתפות כאלפיים תושבים הכוללים גם את הגרעין התורני ובני הישיבות. כמאה מתושבי אלון מורה הגיעו להקפות יחד עם רב הישוב ורב השומרון הרב אליקים לבנון שחיזק את התושבים והגרעין התורני בפעילות התורנית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו