חוששים ממנו? הרב אמסלם
חוששים ממנו? הרב אמסלםפלאש 90

בשיחה עם ערוץ 7 מספר הרב ח"כ חיים אמסלם (ש"ס) על התעלמות החברה החרדית מתופעת השבבניקים.

"הדיון עסק במסגרות קדם צבאיות לנוער חרדי נושר, מימדי התופעה וסיבותיה. יש עניין להמעיט בחשיבות התופעה ולומר שמדובר בכמות קטנה של כמה מאות בודדות של אנשים אך האמת היא שמדובר באלפי נערים, שיעור הנשירה בחברה החרדית עומד על 7.8 אחוז לעומת 1.7 אחוז בחברה החילונית".

אמסלם טוען, כי החברה החרדית מעדיפה לטמון את ראשה בחול, "קיים חוסר רצון להודות בגודלה של התופעה כדי לייפות את המציאות, אי הקמת מסגרות שיתאימו לנוער הנושר מדרדרת קבוצה שהולכת וגדלה עם השנים וזאת במטרה לשמור על תדמיתה של החברה החרדית".

אמסלם הוסיף, כי "ניתן לאבחן נערים בגילאי 13 בעת סיום לימודיהם בתלמוד תורה ובכך למנוע את נשירתם בגילאים מתקדמים יותר. ככל שיפנו אוטומטית את כל מי שמסיים תלמוד תורה לישיבות בעלות מסגרת תורנית בלבד - כך תמשיך ואף תגדל תופעת הנשירה".

אמסלם מוסיף כי הדיון התלהט, ובעקבות דבריו כי המשך המצב הקיים הוא פשע מאורגן, תקף אותו גפני בחריפות, "לאחר שאמרתי שהמשך הנצחת התופעה זה פשע מאורגן, תקף אותי גפני בצורה חריפה, ואמר לי בן היתר שעדיף שאני אסתום את הפה. זה הסגנון של הקבוצה המיליטנטית הליטאית בדרך של אלימות מילולית, גפני חושב שבצורה כזו הוא יטיל אימה על מי שחושב אחרת".