גופת חרדי שנעדר במוסקבה נמצאה ברומא

גופת חרדי ישראלי שנעדר בחודש האחרון במוסקבה, נמצאה ליד חוף הים בעיירה בדרום איטליה. בסיוע ארגון זק"א נמצאו קרוביו של המנוח.

אבי חיים , כ"ח בתשרי תשע"ב

גופת חרדי שנעדר במוסקבה נמצאה ברומא-ערוץ 7
רומא
פלאש 90

מפקד זק"א רוסיה, הרב שייע דייטש, קיבל לפני חודש מידע על יהודי ישראלי, בשם יעקב חיימוביץ בן 78, שנסע לטיפולים רפואיים במוסקבה ועקבותיו אבדו. במשך חודש ימים עשתה יחידת זק"א רוסיה מאמצים עילאיים לאתרו, בחיפושים בבתי החולים, במשטרה, מודעות 'נעדר' פורסמו בכלי התקשורת, אך ללא תוצאות.

בתחילת השבוע פנה קונסול ישראל באיטליה מר אבי צעירי אל יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, עדכן אותו על גופה שנמצאה ליד חוף הים בעיירה בדרום איטליה, בדיקת המשטרה המקומית העלתה שמדובר בישראלי. בבדיקה במרשם האוכלוסין בישראל ובאינטרפול נראה היה שמדובר באדם ערירי ללא קרובי משפחה.

הקונסול ביקש להתייעץ האם להעביר את הגופה לקהילה היהודית ברומא ולקוברה בבית העלמין היהודי. משי זהב ביקש מהקונסול לחכות עם ההחלטה ולעשות מאמץ נוסף לאתר קרובי משפחה בארץ ולא לסמוך על המחשבים בלבד.

מפקד אגף המבצעים בזק"א, חיים וינגרטן, החל בפעילות שטח, באיסוף מידע ובהצלבתם, והצליח לאתר את בן המנוח. התברר שבזמן שנערכו החיפושים אחריו במוסקבה, הגיע הנעדר לרומא ושם מצא את מותו. משום מה לא היה רשום במרשם האוכלוסין בישראל קישור בין המנוח לבנו, ולכן הגיעו להחלטה שאין לו קרובי משפחה.