פוליטיקה קטנה? מופז
פוליטיקה קטנה? מופז פלאש 90

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז פרסם הבוקר בדף הפייסבוק שלו הודעת תמיכה בקווי היסוד של הפורום לצדק חברתי וחתם על העצומה שהפיץ הפורום בקרב חברי הכנסת. 

במכתב ששיגר אל ראשי המאבק החברתי כתב להם מופז, כי "אני מסכים בכל ליבי עם העקרונות המובעים במכתבכם. החברה הישראלית מתמודדת עם בעיות חברתיות שנובעות ממדיניות שגויה".

מופז ציין במכתבו, כי "תיקון הבעיות דורש גם, ובעיקר, תוכנית מעשית. עקרונות ללא ביטוי מעשי הם מילים ריקות. התכנית הכלכלית-חברתית שהצגתי, מממשת במלואה, את העקרונות המופיעים במכתבכם. זו תכנית כוללת לפתרון עמוק ויסודי להחייאת השירותים הציבוריים במדינת ישראל. אני קובע כי לא ניתן לממן תוכנית שאפתנית כזו ללא הרחבה של מסגרת התקציב. הרחבה כזו צריכה להיעשות באחריות, לטווח זמן מוגבל, ועליה להיות מופנית אך ורק לסעיפי תקציב שמגדילים את כושר הייצור של המשק בטווח הארוך".

מופז צירף את חתימתו לעצומה שהפיץ הפורום החברתי בין חברי הכנסת, "אני חותם בשמחה ובלב שלם על מכתבכם ומברך עליו. בנוסף אני מצרף לעיונכם את טיוטת תכניתי הכלכלית-חברתית. אני משוכנע שהתכנית הזו עונה על כל אחת מדרישותיכם. לשם כך נדרשת רצינות. לא ניתן לעשות זאת בתכתיבים של ימים ספורים. נדרש דיון מעמיק. אני מזמין אתכם  לשבת בהקדם ולדון עימי בפרטיה, בדרכי מימושה ולחתום עליה, למען עתיד טוב יותר לכלל אזרחי מדינת ישראל".

במכתבו לראשי המאבק תוקף מופז את מסקנות ועדת טרכטנברג, "לפני כמה שבועות פורסם דו"ח ועדת טרכטנברג., כותב מופז, "אם המערכת הציבורית בישראל הורעבה עד למצב של תת תזונה, הרי שדוח טרכטנברג הוא כמו לתת עוגייה לאדם מורעב. הארץ זועקת לשינוי יסודי של המדיניות הכלכלית-חברתית מבית מדרשו של הניאו קפיטליסט נתניהו.  הכלכלה הזו, שרמסה את החלשים ומאיימת להכחיד את מעמד הביניים – הכלכלה הזו מאיימת על הלכידות החברתית ולא די באמרות ריקות מתוכן של וועדות חסרות שיניים".

מופז ממשיך וכותב, כי "בכל הכבוד וההערכה לפרופסור מנואל טרכטנברג ולוועדה בראשה עמד – הרי שהיא אינה תחליף למדיניות, לתפיסת עולם ולאחריות הדרג המדיני ונבחרי העם.  לא הייתה מריחה גדולה יותר בתולדות וועדות ממשלתיות מוועדה זו.  ועדת טרכטנברג הוקמה למראית עין, עם מנדט של מראית עין, סמכויות למראית עין ומסקנות למראית עין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו