בסיס ח"א רמת-דוד ייקרא ע"ש עזר ויצמן ז"ל

בחיל האוויר החליטו להנציח את דמותו של ויצמן, אשר לכל תקופת חייו המשיך להיות מזוהה עם החיל, בקריאת שמו על אחד מהבסיסים המרכזיים

חגי הוברמן , כ"ט בתשרי תשע"ב

בסיס ח"א רמת-דוד ייקרא ע"ש עזר ויצמן ז"ל-ערוץ 7
עזר ויצמן ז"ל
בטאון חיל האוויר

בסיס חיל האוויר רמת-דוד ייקרא בקרוב על שמו של נשיא המדינה ומפקד החיל לשעבר,  האלוף עזר ויצמן ז"ל, ששימש גם כמפקד רמת-דוד בשנות החמישים.

אתר האינטרנט של חיל-האוויר מדווח כי בחיל החליטו להנציח את דמותו של ויצמן, אשר לכל אורך תקופת חייו המשיך להיות מזוהה עם חיל האוויר, בקריאת שמו על אחד מהבסיסים המרכזיים בחיל.

ויצמן סיים קורס טיס בחיל-האוויר הבריטי באמצע שנות ה-40. לאחר שקיבל את כנפי הטיס, שירת כטייס קרב בצפון-אפריקה ובמזרח בחיל-האוויר המלכותי הבריטי. במלחמת העצמאות הוא כבר נלחם ב"שירות האוויר" הישראלי, ואחריה התמנה למפקד טייסת "הקרב הראשונה". מאוחר יותר הפך ויצמן למפקד רמת-דוד ומפקד חצור, ושירת גם במטה החיל. בגיל 34 - גילם של מפקדי טייסות היום - הוא התמנה למפקד חיל-האוויר השישי.

חיל-האוויר המשיך ללוות את עזר ויצמן לכל אורך חייו. "לשבת היום ולראות לאן החיל הזה הגיע, גורם לי נחת בלתי רגילה", הוא אמר עשרות שנים מאוחר יותר, כנשיא מדינת ישראל, בראיון לבטאון חיל האוויר. "אם העסק נראה כמו שהוא היום, אתה יכול לשבת ולטפוח לעצמך על השכם. לראות את חיל-האוויר של היום, בנוי על נדבכי העבר, שחלק מאיתנו תרמו, זה התענוג. ואני משוכנע שחיל-האוויר הוא כל-כך חזק, שהוא גם ימשיך כך", אמר.