טרכטנברג
טרכטנברג פלאש 90

הממשלה תאשר מחר בישיבה מיוחדת בצפת את הטבות המסים של ועדת טרכטנברג, ובהן הנקודות הבאות:

  1. ביטול התוספת למס על הדלקים (בלו) - הטבה בשווי של 2.5 מיליארד ₪ שמשמעותה: חסכון 40 אגורות לכל ליטר בנזין, חסכון 20 אגורות בכל ליטר סולר (רלבנטי מאוד לתחבורה ציבורית) וחסכון של 34 ₪ לטון פחם (משפיע על מחיר החשמל).  2. יינתנו 2 נקודות זיכוי לגבר לכל ילד עד גיל 3 - המשמעות הכספית היא 418 שקל לחודש עבור כל ילד עד גיל 3 – תוספת של 5000 ₪ בשנה. (בנוסף כמובן לנקודת המס שאמא מקבלת לילד עד גיל 18, ועוד נקודת זיכוי לאמא החל מ-1.1.2012 לאמא לילד עד גיל 5).  3. 'מס הכנסות גבוהות' בשיעור 2% לכל מי שהכנסתו מכל מקור שהוא עולה על מיליון שקל לשנה (מה שמכונה בתקשורת "מס עשירים").  4. ביטול כולל של המכסים על ייבוא מוצרים, שאין ייצור מקומי.  5. יורדו מיסי הקנייה בענפים תחרותיים (למשל מוצרי אלקטרוניקה).  6. העלאת מס רווח הון (ריבית, בורסה, מכירת מניות, פקדונות, דיבידנד וכו'..) מ-20% ל-25%. (לבעל מניות מהותי יעלה מ-25% ל-30%)  7. העלאת מס החברות ל-25% (אמור היה להיות מופחת במסגרת מתווה מס הכנסה פוחת מ-24% הקיים ל-23%)
  8. מתווה השינויים במס הכנסה ומס חברות יישקל מחדש עד שנת 2014.
  9. ההטבות ייכנסו לתוקף ב-1.1.2012 אחרי אישור בכנסת.

ראש הממשלה יישא מחר דברים בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת בצפת, שם ייפתח בית ספר לרפואה, הראשון שנפתח מזה 37 שנה. הוא צפוי לומר בין השאר כי "משקי בית רבים יחסכו אלפי שקלים בשנה ואף יותר בזכות אישור ההמלצות האלה, וזוהי רק ההתחלה. בשבועות הקרובים יאושרו חלקים נוספים בדו"ח טרכטנברג במטרה להפחית את יוקר המחיה בישראל.

למי שחושב שאפשר להכניס את המדינה להוצאות ללא גבולות ובכך להגדיל את האוברדראפט הלאומי, אני אומר: לא ניכנס להרפתקאות תקציביות שיעמידו בסכנה את יציבות המשק הישראלית, ויביאו לפיטורים המוניים. עבדנו קשה כדי להגיע ליציבות הכלכלית בה מצוי המשק הישראלי, ואנחנו לא רוצים להגיע למצב בו נמצאות היום כלכלות שנחשבו לחזקות בעולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו