הרקטות לעבר ישראל - משטח הישוב עצמונה

מחבלי הג'יאהד האיסלאמי משגרים רקטות רבות מתוך שטח הישוב החרב עצמונה שבגוש קטיף. שם גם חיסל צה"ל חולייה. תיעוד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , א' בחשון תשע"ב

חמישה מחבלים נהרגו בתקיפת חיל האוויר בצהריים (שבת) על מחנה אימונים של הג'יהאד האסלאמי צפונית-מערבית לרפיח שבדרום הרצועה.

המחנה עצמו ושיגורים רבים לעבר ישראל התבצעו משטח הישוב החרב עצמונה שבגוש קטיף. בהרוגים - אחמד שייח' ח'ליל, מראשי מערך ייצור אמצעי הלחימה של הג'יהאד ברצועה.

ארגוני הטרור מעבירים הערב מסר תקיף כלפי ישראל ומבטיחים נקמה הולמת כלשונם בימים הקרובים. דובר חמאס פווזי ברהום אמר בתגובה לתקיפה כי מדובר בהסלמה מסוכנת והוסיף כי ממשלת הכיבוש הציוני כלשונו נושאת באחריות המלאה להשלכות שיהיו לכך. הוא העריך כי מדובר בניסיון לחפות על המחיר ששילמה ישראל בעסקת שליט.

שמונה רקטות ושלוש פצצות מרגמה נורו הערב (מוצאי שבת) מרצועת עזה לעבר דרום הארץ. לעבר אשדוד נורו ארבע רקטות, אחת פגעה בבניין בעיר וגרמה לפציעתו של אדם אחד באורח קל. שבעה בני אדם לקו בחרדה, ומספר כלי רכב ודירות ניזוקו. רקטה אחרת פגעה בבית ספר וגרמה לנזק, אך לא לנפגעים. עוד דווח על פגיעת גראד בבית באשקלון. במקום יש נפגעת חרדה.

רקטה נוספת התפוצצה בגן יבנה וגרמה לפציעתו של אדם אחד באורח קל מרסיסים. כמו כן, שתי רקטות נפלו בשטח פתוח מערבית לבאר שבע ורקטת קסאם התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. בנוסף, שלוש פצצות מרגמה נפלו בשטחי המועצה האזורית אשכול. לא ידוע על נפגעים.

מחר לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך בבאר שבע, אשדוד, קריית מלאכי ובגן יבנה, זאת בעקבות הערכת מצב שנערכה נוכח ירי הרקטות לדרום.