ארבע שנות מאסר וחצי נגזרו על ענת קם

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב גזרו ארבע וחצי שנות מאסר בפועל ושנה וחצי מאסר על תנאי על ענת קם שהורשעה בריגול חמור.

תגיות: מאסר ענת קם
שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ב

ענת קם
ענת קם
פלאש 90
שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב גזרו ארבע שנות מאסר וחצי בפועל ושנה וחצי מאסר על תנאי על ענת קם שהורשעה בריגול חמור ללא כוונה לפגוע בבטחון המדינה.
 
"קם ניצלה באופן מחפיר את החופש שניתן לה ואת האמון שנתנו בה מפקדיה", קבעו השופטים שקיבלו את טענת התביעה שהמניע למעשיה היה אידיאולוגי ולא משובת נעורים, "מדובר בשרשרת של מעשים אשר במהלך כל שלב שלהם יכלה קם לחזור בה".
 
העונש המירבי על העבירות עליהן הורשעה קם ששימשה כתבת במדור הברנז'ה של "וואלה", הוא 15 שנות מאסר, אך בפרקליטות המדינה דרשו להטיל על העיתונאית לשעבר תשע שנות מאסר. זאת לאחר שקם הורשעה במסגרת הסדר טיעון בו בוטל הסעיף החמור של "פגיעה בביטחון המדינה".
 
על פי כתב האישום המתוקן, במהלך שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז לשעבר, יאיר נווה, צילמה 2,000 מסמכים, בהם 700 סודיים, והעבירה את רובם לכתב עיתון "הארץ", אורי בלאו. כמו כן, שוחחה עם העיתונאי מספר פעמים בכדי לתת לו הבהרות למסמכים, כולל שמות מבצעים ויעדים, קודים של מבצעים וכו'.

בכתב האישום נאמר כי קם, פעלה ממניעים אידיאולוגיים, "מתוך כוונה לפגוע בביטחון המדינה" ולשם פרסום המסמכים בציבור, זאת על פי דברים שאמרה בחקירתה בשב"כ, מהם חזרה מאוחר יותר בבית המשפט.

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) הגיב לגזר הדין ואמר, כי הוא "פרס לשמאל הבוגדני". לדבריו, "ריגול ובגידה הפכו להיות בון טון, עם מעצר בית ומאסר קצרצר, כאילו מדובר בגנב רכב, או מי שהשליך נעל על בית המשפט".

בסיעת האיחוד הלאומי הגיבו לגזר הדין של ענת קם ואמרו כי "ראוי היה למי שבגד וסיכן את המדינה להינמק בכלא שנים רבות, אך גם פסיקה זו מהווה הרתעה ואיתות ברור לכל אותם אנרכיסיטים מהשמאל המנסים למצוא חן בעיני העולם על חשבון ביטחון עם ישראל, כי ימוצה עימם הדין עד תום".