"העבירה של קם חמורה יותר משנדמה"

יוזם "הצעת חוק-ענת קם", חבר הכנסת עתניאל שנלר (קדימה), אומר לערוץ 7 כי אם היה שופט היה מכניס אותה לכלא לשנים ארוכות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ב

יוזם "הצעת חוק-ענת קם", חבר הכנסת עתניאל שנלר (קדימה), אומר לערוץ 7 כי אם היה שופט היה מכניס אותה לכלא לשנים ארוכות, "ירדה אבן מהלב כשקם נכנסה לכלא לתקופה לא קצרה. אני הייתי מכניס אותה לכלא לשנים יותר ארוכות כיוון שעברה עברה יותר חמורה מאשר אנשים נוטים לחשוב".

לדבריו, "קם לקחה תפיסות אידאולוגיות ואנרכסטיות, אשר מתיחסות להחזקת ישראל בשטחי יהודה ושומרון כ"כיבוש", ובגלל התנגדותה היא סיכנה את אזרחי וחיליי ישראל, כל זאת על סף גבול הבגידה והריגול וסיכון אזרחי המדינה, לכן היה ראוי לעניש אותה עונש חמור ביותר".
 
בחוק שיזם שנלר יקבע רף ביניים לענישה בעבירה שבין ריגול להחזקת חומר סודי עד עונש של 15 שנה. בינתיים אושרה הצעת החוק בוועדת שרים לחקיקה וככל הנראה תעבור במושב החורף שיפתח מחר, "החוק בא לתת תמרור אזהרה לכל אנרכיסט או אידאולוג שביטחון המדינה לא יכול להיפגע, מי שיקח מידע שפוגע במדינת ישראל ובאזרחיה יכול להסתכן ב-15 שנה בכלא".
 
"אני לא יכול להבין את העיתונאים שסוברים שמדובר בפגיעה בחופש העיתונות", אומר שנלר, "אם הידיעה פוגעת בבטחון המדינה, חופש העיתונות גובר על הביטחון של אזרחי ישראל - זו לא עיתונות ראויה".

לסיום אומר שנלר כי יש לשלול מהעיתונאי אורי בלאו את תעודת העיתונאי, "לדעתי יש לקחת מאורי בלאו מעיתון הארץ את תעודה העיתונאי שלו -מופקר לא יכול להיות מופקד על מידע של הציבור".