ההפגנה אמש בתל אביב
ההפגנה אמש בתל אביב צילום: פלאש 90

לצד ההפגנה אתמול (מוצ"ש) בכיכר רבין נגד מסקנות טרכטנברג הוצב דוכן מטעמה של התנועה הליבראלית החדשה הפועלת במגמה לקידום שוק חופשי בישראל ולהפחתת יוקר המחייה. לדברי מנהלי התנועה זיהתה המחאה נכונה את הבעיות של יוקר המחייה אך מנהיגיה פועלים באופן שרק יחמיר את גורמי הבעיות ולא יפתור אותם. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם בועז ארד, דובר התנועה שסיפר על המפגש עם המוחים ועל האמירה שביקשו להביע בהקמת הדוכן.

ארד רואה בקריאות המחאה מעין קריאות למיסוי נוסף, "ניסינו לומר שאין ארוחות חינם", הוא אמר והסביר כי לטעמם של אנשי התנועה לא ניתן לדרוש שמירה על רמת חיים גבוהה תוך העלאת מיסים, והמשמעות של דרישת המפגינים היא סגירת חברות ואבדן מקומות עבודה לאזרחים רבים, "ניסינו להסביר להם שאין בסיס למיתוס הארוחות חינם - המיתוס שלפיו לממשלה יש מאגר סודי של כסף. לכן המשמעות של הדרישה שלהם היא או הדפסת כסף, מה שיביא אותנו לסחרור, או העלאת מיסים, מה שיפגע בישראל".

על המפגש עם המפגינים הוא מספר כי היו כמה מהם שהלינו על כך שאנשי התנועה מעזים לעמוד ולומר דברי כפירה, ואולם במקביל "היו רבים שהבינו שחסר להם יידע. לטובתם עמדנו שם. הסברנו להם שאם יחשבו לעומק יבינו שמישהו צריך לממן את החינוך חינם שהם רוצים, חינוך חינם עד ה-B.A.".

לדבריו "הייתה הקשבה. יש סיפוק רב בעובדה שכשאנשים צועקים שטויות אתה בא ואומר את האמת. בנוסף נוכל לומר לעצמנו בעתיד שבשעה הזו אמרנו את האמת".

על פעילות התנועה מספר ארד כי בקרוב תוקם עמותה, ולפי שעה נערכים שם לעתירה לבג"ץ שיוגש בשבועות הקרובים בדרישה לפירוק מועצת הדבש. ארד מסביר מועצת הדבש נבחרה כראשונה ברשת מועצות שכל תכליתן היא פוליטיזציה, מינוי מקורבים, אינטרסים, משרות ועוד, מנגנונים שבסופו של יום גורמים להעלאת המחירים. "העתירה נגד מועצת הדבש היא מקרה ראשון שיהיו לו השלכות גם לגבי האחרים", הוא מבטיח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו