השלט שנתלה בכניסה לתלם
השלט שנתלה בכניסה לתלם תלם

שלט עם תמונת מחבל ששוחרר בעסקת שליט הוצב הלילה בכניסה ליישוב תלם בהר חברון. תושב תלם שיצא הבוקר מביתו נדהם לגלות את השלט ויצר קשר עם רבש"ץ היישוב. ברור העלה כי שלטים דומים נתלו בכל האזור. עוד התברר כי המחבל בתמונה הוא האני רסאמי שרצח את ארז שמואל הי"ד ושוחרר בעסקת שליט.

"כשראיתי את השלט הייתה לי תחושה לא נעימה", מספר תושב תלם, "מישהו הגיע לכניסה ליישוב ותלה שלט. באותה מידה היה עומד שם מחבל עם נשק ויורה".

עם זאת הוא מדגיש, "ארץ ישראל שלנו ונמשיך לגר פה גם עם שלט וגם עם מחבלים".

הוא מציין כי  באזור ישנן מצלמות אבטחה וייתכן כי יוכלו לאתר את תולי השלטים.

בנצי גופשטיין, חבר מועצת קריית ארבע אמר בתגובה לתליית השלטים כי "לא ננוח ולא נשקוט עד שיחוסל הרוצח".

ארז שמואל הי"ד, תלמיד ישיבת ההסדר בקרית ארבע נרצח בדרכו למערת המכפלה. בערב שבת, ח' סיון תשנ"ג, עשה ארז את דרכו למערת המכפלה כדרכו לאמירת תהילים. בסמטה שקרויה היום על שמו 'סמטת ארז' התנפלו עליו שלושה מחבלים ודקרו אותו.

ככל הנראה תליית השלטים באה בתגובה לכרוז שהוציאו תושבי היישוב היהודי בחברון לאחר שחרורו המחבל בו הבהירו כי רסאמי לא יסתובב בבטחה ברחובות חברון וכי מקומו הבטוח ביותר הוא בבית הסוהר.

בכרוז בעברית נכתב "הבא להרגך השכם להרגו. אתה יכול להיות הנרצח הבא! אסור לשתוק! הכלב מתגורר סמוך לסמטת ארז". בסיום הכרוז נכתב, "אם לא תהרוג אותו, הוא יהרוג אותך! כל הקודם זוכה!".

בכרוז בשפה הערבית נכתב: "לתושבי חברון, כל מי שמכיר את האני רסאמי ויכול למסור עליו פרטים שיתקשר". מי שיתקשר למספר הרשום במודעה ישמע הודעה מוקלטת בערבית, בה מבקשים להשאיר את הפרטים. תושבי חברון היהודים אף מבטיחים שמי שימסור מידע יקבל פרס.