גם ביתו של חתן נהרס הלילה בבת עין

על אירועי ההרס הלילה בבת עין מספרת נינה גבאי שביתה נהרס ומציינת: גם ביתו של חתן שהתחתן לפני כשבועיים נהרס הלילה...

שמעון כהן , ג' בחשון תשע"ב

מתפללים לצד ההריסות
מתפללים לצד ההריסות
יחידת תצפית

נינה גבאי, תושבת בת עין ב' שביתה נהרס הלילה בידי כוחות הביטחון מספרת לערוץ 7 על אירועי הלילה בו נהרס ביתם כמו ביתן של עוד שתי משפחות.
 
"קיבלנו התראה בשעה 3:00 בלילה. רכב הביטחון של הישוב הגיע לבית ואמרו לנו שהגיעו כוחות יס"מ ודחפורים להרוס את הבית שלנו", מספרת נינה.
 
משפחת גבאי אמורה הייתה להיכנס לבית שנהרס הלילה בעוד כשבוע או שבועיים לאחר השלמת חצי שנת עבודות. "ירדנו למקום וראינו המון כוחות שחוסמים את הכביש. לא נתנו לנו לעבור. התחילו לזרום הרבה אנשים אבל לא נתנו לאף אחד לעבור".
 
בשעה 4:30 ראינו דחפורים והרבה כוחות יס"מ", היא מספרת על הרגעים בהם הושלמה מלאכת ההריסה.  ברגעים אלו זיהתה גם מי הם האנשים שביצעו את ההרס בשליחות המינהל האזרחים. "היו שם הרבה ערבים שביצעו את ההריסות", היא מספרת ומתארת מראה של "הרס טוטאלי" שנגלה לעיניהם בשעה הזו.
 
גבאי מוסיפה ומספרת כי בין המשפחות שבתיהן נהרסו היה גם חתן שהתחתן לפני כשבועיים ואמור היה להיכנס לביתו החדש...
 
"התחושות שלנו קשות. זה כאילו שאנחנו לא חיים במדינה של יהודים, אלא במדינה שרודפים אחרי יהודים", היא אומרת ומציינת את הבנייה המואצת בכפר השכן, בית צוריף שם "בונים בלי הפסקה בקצב מואץ ומתקרבים אלינו, והמשטרה והמינהל לא מתקרבים אליהם".
 
"זו תחושה של יאוש וחורבן. לא רק חורבן של כספים והלוואות שלווינו בשביל הבית ולא רק עבודה של חצי שנה שבה בעלי בנה את הבית במו ידיו", ועם זאת היא מספרת כי כבר בשעות הבוקר החלה הבניה המחודשת במקום. על תגובות אחרות עוד מוקדם לדבר. "רק עברו כמה שעות ואנחנו במצב נפשי קשה. עדיין לא חשובים על תגובה ומתפללים שנוכל לבנות. התחלנו לבנות מחדש", היא אומרת ומזמינה כל מי שמבקש לתמוך ולסייע לבנייה המחודשת להגיע למקום.