המסגד שהוצת
המסגד שהוצתפלאש 90

תושב אזור טובא זנגריא, שחושש לחשוף את שמו, מספר לערוץ 7 על האלימות וההפחדה מצד תושבי הכפר ליישובים היהודים באזור, "נמאס לי לקרוא ולשמוע על כל האמפתיה לכפר טובא, שאף אחד לא יגיד מסכנים, הם ממש לא מסכנים, המסכנים היחידים הם השכנים שלהם".

הוא מספר כי "לתושבי קיבוץ כפר הנשיא לא נותרה ברירה אלא להקים גדר חשמלית. תושבי טובא זגריא שרפו להם את הכלים החקלאיים. גם בראש פינה חוששים ומביעים הזדהות, חצור הגלילית - שיודעת פרוטקשיין מהו, קיבוץ מחניים, מושב משמר הירדן, קיבוץ גדות ושאר ישובי רמת הגולן יודעים כי הכפר הזה מפעיל פרוטקשיין על עסקים - מי שלא משלם - מחר שורפים".

עוד ציין כי "המשטרה נכנסת לשם רק עם רכבים ממוגנים כמו מעבר לקו הירוק. אם צריך להכניס לשם אמבולנס - רק בליווי משמר הגבול. מס הכנסה לא יכול לגבות שם. פעם אחת הם עשו מבצע גביית מס לתושבי הכפר, על כביש 90 בצומת, אנשי המיסים חוששים לבצע אכיפה בתוך הכפר כי תושבים בכפר שורפים כלי רכב ואח"כ יש צורך לחלץ את הפקידים".

לדבריו, "כשבאים לזהות בקר גנוב ואכן מוצאים אותו דואגים הפורעים לשרוף מחסני תבואה כמו שהם שרפו למרום גולן את האסם. כשתפסו אותם גונבים עגלים. באחד המושבים הם תלו להם אותם שחוטים לראווה על הגדרות - אלו הם לא בני אדם כי אם חיות אדם. הם גונבים בקר, צאן, ברזל, ציוד חקלאי, סוסים, רכבים, פירות ומה לא".

"הכפר הזה עושה כרצונו וככל העולה על רוחו. וזה לא שחסר להם מה לאכול, הם חיים על חשבון המדינה, מקבלי קצבאות ביטוח לאומי על שלל מחלקותיו. מישהו נכנס פעם לכפר הזה?  ראיתם איזה וילות פאר?  ארמונות! ראיתם את התשתיות שלהם - יותר טוב מהמושב שלנו פי כמה וכמה. ראיתם את הרכבים שחונים בחניות החשמליות שלהם? שווה להיות גנב במדינה הזאת, כי במדינות ערב כולנו יודעים את העונש על גניבה. אז שאף אחד לא ימסכן אותם, מקסימום את עצמו", הוסיף.

על ההתנהלות בתוך הכפר סיפר, "הם שרפו לעצמם את המסגד, את המועצה, את המרפאה - יש ביניהם כל הזמן ריבים שתמיד מלווים ברובים, רימונים כן, הכפר מתנהל כמו צבא, יש בכפר כמות נשק עצומה, אוי לנו אם הם יחליטו לקום עלינו, אוי לנו. הנשק שהם מחזיקים מן הסתם צבאי. כדאי מאוד שימצא הפתרון לכפר הזה, זה בטוח לא יסתיים בטוב".