מהפגנות במאה שערים
מהפגנות במאה שערים פלאש 90

יושב ראש האיחוד הלאומי, חבר הכנסת יעקב כץ (כ'צלה) עורר סערה בחברה החרדית לאחר שבראיון לעיתונות החרדית אמר "אם הירשמן הוא סיקיריק מגיע לו שבעתיים".

כ'צלה התייחס ללינץ  שאירע שבוע שעבר בגאולה ואמר "בקהילה החרדית יש אנשים מצויינים שחיים באימה מקבוצה קטנה של אנשים אלימים, אם הייתי שר משטרה הייתי קובע את המשרד שלי בתוך המדרש שהם גנבו מההקדש". בהמשך אמר כ'צלה "אם זה סיקיריקי שהוכה מגיעה לו שבעתיים ובדרך שאדם מודד מודדים לו, שלא יתפלא..."

במלך הראיון הסביר כ'צלה כי מדובר בקבוצת פושעים שמונה עשרות אנשים שנמצאים במאה שערים וחלקם בבית שמש, "הסקיריקים לא שומרי תורה ומצוות והם פושעים מדאורייתא, צריך להכניס אותם אחר סורג ובריח מדין ארגון טרור ומדין ארגון פשיעה למשך שנים רבות וככה יהיה בסופו של יום".

כ'צלה קידם הצעת חוק בכנסת לטיפול באנשי ה'סיקריקים' שמטילים אימה ברחובותיה של מאה שערים ההצעה זכתה לתמיכה רחבה במסדרונות הכנסת כולל נציגי החרדים שחלקם הוכו על ידי הסיקריקים.

השר לבטחון הפנים טירפד את המהלך בגלל קושי להבדיל בינהם. בסיום דבריו הבטיח כ'צלה "זה ישתנה בעתיד כשאנחנו ננהל את המדינה וזה יהיה יום אחד הפושעים שמפריעים לחייהם הטובים של הצדיקים שחיים במאה שערים ייעלמו מארץ ישראל".

לפניות והצעות לכתב : efraim@a7.org