שריפת המסגד
שריפת המסגדבאדיבות אתר פאנט

בבית משפט השלום בפתח תקוה שוחרר כעת אחד החשודים בהצתת המסגד בטובא זנגריה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו אך הוא שוחררו למעצר בית. מעצרו של העצור השני הוארך ביומיים בלבד.

בעמותת חננו מדווחים כי חוקרי היחידה הארצית לחקירת פשיעה בין לאומית ביקשו הבוקר מבית משפט השלום בפתח תקוה להאריך את מעצרם של שני החשודים בהצתת המסגד.

בית המשפט דחה את בקשות המשטרה ושחרר את אחד העצורים למעצר בית בן חמישה ימים.

מעצרו של החשוד השני שנעצר אתמול ביצהר, הוארך ביומיים בלבד, זאת חרף בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בעשרה ימים. יש לציין כי החשוד מכחיש את המיוחס לו וסיפר לעורך הדין קידר כי החוקרים לא הטיחו בפניו אף ראיה הקושרת אותו למעשה.

עו"ד קידר המייצג את העצור מטעם עמותת חננו טען בבית המשפט כי אין כל סיבה להמשיך ולהחזיק בו במעצר. "העצור מכחיש את המיוחס לו, וגם המשטרה יודעת שאין ראיות בתיק. המשטרה צריכה להראות התקדמות בחקירה אז מבצעים פעולות של דיבוב ומייצרים התפתחויות".

מעמותת חננו נמסר כי "נסיונות המשטרה להפיח רוח חיים בתיק ההצתה אינם צולחים. בית המשפט נאלץ אף הוא להודות שאין ראיות בתיק. אנו מזכירים כי זהו החשוד השלישי שמשתחרר. אנו מציעים ליאחב"ל לערוך בדק בית ולחקור את נסיבות המעצרים ההזויים הללו".