האלימות בגאולה הגיעה ל'עדה החרדית'

אלמונים פרצו אמש (שני) למערכת הביטאון 'העדה', הפורצים ריססו "עד מתי לעדה הרעה הזאת". לא הוגשה תלונה במשטרה.

אפרים מורנו , ד' בחשון תשע"ב

שכונת גאולה בירושלים
שכונת גאולה בירושלים
ערוץ 7

האלימות בחברה החרדית ממשיכה לגאות ואתמול בלילה נפרצו משרדיה של מערכת עיתון "העדה" במאה שערים.

העיתון הוא ביטאון העדה החרדית. הפורצים הותירו אחריהם משרדים הרוסים וכל ציודה של המערכת הושמד אך בעדה לא מתכוונים להגיש תלונה למשטרה מכיוון שאין הם מסתייעים בשרותי המדינה. 

בחברה החרדית מעריכים כי הפריצה אירעה בעקבות כתבה שהתפרסמה בסוף השבוע בגנות מבצעי הלינץ בשבוע שעבר באברהם הירשמן בשכונת גאולה בירושלים.

המאבק האלים בן 'בתי וורשא' ל'כולל פולין' מתנהל על שכונת מגורים ששוכנת בגבולה של גאולה. המתחם הידוע בכינויו 'בתי וורשא'  הוא הקדש שנתרם לפני למעלה ממאה שנים.
 
מטרת ההקדש הייתה להקים שכונת מגורים וכולל עבור אברכים יוצאי פולין. ביסוד ההקדש החליטו התורמים כי בוועד המנהל יהיו 4 נציגים מתושבי המתחם ועוד 3 נציגים מחסידות גור שייצגו את 'כולל פולין'.

בשנים האחרונות האשימו תושבי 'בתי וורשא' את אנשי גור על השתלטות לא חוקית על הנהלת הוועד ובעקבותיה הערמת קשיים על תושבי המתחם. התושבים טענו כי מחירי השכירות הוקפצו ואף נאסר עליהם לבצע שיפוצים קלים זאת במטרה לגרום להם לרצות לעזוב את המתחם כדי שאנשי 'כולל פולין' יוכלו לבנות במקומו מתחם מגורים חדש עם שטחי מסחר. המאבק המתמשך החריף לאחרונה וכעת תושבי מאה שערים חיים באימה מההחרפה הממשמשת ובאה. 


טוען....


צילום: שמואל בן ישי חדשות 24
 
לפניות והצעות לכתב : efraim@a7.org