בית חולים שניידר
בית חולים שניידר ד"ר אבישי טייכר

בית החולים 'שניידר' בפתח תקוה חוגג השבוע 20 שנה להווסדו ולרגל כך מתכנן בית החולים, מספר אירועים במהלך השנה הקרובה. בראיון לערוץ 7 סיפר מנהל בית החולים, פרופ' יוסף פרס, על ההקמה ועל האירועים המתוכננים, "המחשבה להקים בית חולים מיוחד לילדים היתה של משפחת שניידר מניו יורק ושל פרופ' יהודה דנון - המנהל הראשון של בית החולים".

"תחת בית החולים לילדים נמצאים המומחים הטובים ביותר לרפואת ילדים במשך 24 שעות ביממה - מתי שבאים ילדים לבית החולים הם זוכים לטיפול מהצוות הרפואי המיוחד".

פרופ' פרס סיפר כי זה בית החולים לילדים היחיד בארץ, "זה בית החולים היחיד בארץ המיועד לילדים. הכל אצלנו מותאם לילדים והכל למענם - החדרים, המחלקות, הצוות, הדיאטניות וזו הרפואה המקסימאלית שנותנים לילד. מאז שהוקם, שינה בית החולים את רפואת הילדים במדינת ישראל, רמת הרפואה אצלנו היא בינלאומית וברוב המקצועות אנחנו, ללא כל ספק, יכולים להתחרות במרכזים המובילים בעולם".

הוא סיפר כי מטרתו, כמנהל בית החולים, היא שכל ילד במדינת ישראל ובעולם שצריך כל טיפול מכל סוג שהוא, יקבל את הטיפול הכי טוב.

"לכבוד 20 שנה החלטנו בהנהלה גם לחגוג, אך המטרה העיקרית היא לארגן מספר כנסים בינלאומיים בשנה הקרובה וגם הילדים שמרגישים כל השנה את היחס המיוחד, השנה הזו תהיה יותר חגיגית ויותר טובה".

פרופ' פרס סיפר על ההחלטה להרחיב את בית החולים, "הבשורה הטובה ביותר למטופלים ולמשפחותיהם היא, שבית החולים הגיע למסקנה שצריך להתרחב ואנחנו הולכים בשנים הקרובות לבנות מגדל אישפוז נוסף עם הטבת תנאי האשפוז ובית כנסת חדש".