הפלשתינים מתכננים תהלוכה לירושלים ומטס

הפלשתינים ותומכיהם מתכננים שוב "תהלוכת מיליון" ערבית לירושלים. בנוסף מתוכנן מטס נוסף של פעילים לנתב"ג במהלך חודש ניסן הבא.

חגי הוברמן , ה' בחשון תשע"ב

הפלשתינים מתכננים תהלוכה לירושלים ומטס-ערוץ 7
ארכיון
פלאש 90

בימים אלו מתארגנות שתי צעדות/תהלוכות בינלאומיות לירושלים – כך מגלה מרכז המידע למודיעין ולטרור. האחת היא "תהלוכת המיליון", תהלוכה אסלאמית ערבית, האמורה לצאת לירושלים בסוף חודש נובמבר. ייתכן שהצעדה תכוון ל-29 בנובמבר- יום השנה להחלטת האו"ם משנת 1947 על תוכנית החלוקה.

הצעדה אמורה לצאת לירושלים מירדן, סוריה ולבנון. לטענת מארגני התהלוכה סגרה הנהלת פייסבוק את דף התהלוכה לו נרשמו לדבריהם אלפי פעילים.

המארגנים מתחו ביקורת על מדיניות האתר ועל סגירת הדף באומרם כי זהו משוא פנים כלפי "הכיבוש הציוני". הם אף ציינו כי הדבר לא ירתיע את המארגנים.

צעדה נוספת אמורה לצאת לדרכה במהלך חודש אדר הקרוב. כוונת מארגני הצעדה להגיע לירושלים בשלוש שיירות שונות: שיירה שתצא מהודו תעבור דרך פקיסטאן, איראן, תורכיה, סוריה וירדן ומשם לישראל; שיירה שתצא מלונדון תעבור במדינות אירופה תגיע לתורכיה סוריה ירדן ומשם לישראל ושיירה שתתחיל במרוקו תעבור באלג'יריה מצרים ומשם לישראל.

בנוסף, בימים האחרונים פורסם על כוונות לארגן מטס נוסף של פעילים לנמל התעופה בן גוריון במהלך חודש ניסן הקרוב, שבו תהיה גם תקופת חג הפסחא. בכוונת המארגנים לנחות בנמל התעופה ומשם להמשיך ליהודה ושומרון על מנת לקחת חלק ב"פרוייקט חינוכי". על פי האתר בכוונת המארגנים "לאתגר שוב את מדיניות ישראל הפועלת לבידוד יהודה ושומרון".

המשתתפים מבקשים לעבור בשדה התעופה בן גוריון "ללא עיכובים" ולהמשיך מיד ליהודה ושומרון. הכוונה היא לארגן כאלף איש מרחבי העולם למטס. בין החתומים על היוזמה הארכיבישוף דזמונד טוטו, שר המודיעין לשעבר של דרום אפריקה רוני קסרילס, נועם חומסקי, מנהל מרכז אלרואד בבית לחם עבד אלפתאח אבו סרור, ופעילים נוספים.

כזכור נעשה בחודש תמוז אשתקד ניסיון להוציא לפועל מטס לישראל. במסגרת זו אמור היה להתקיים מופע תודעתי בנמל התעופה בן-גוריון במהלכו אמורים היו להגיע כמה מאות פעילים ממערב אירופה (בדגש על צרפת) ומארה"ב, ומשם לצאת ליהודה ושומרון. המופע התודעתי סוכל ברובו על ידי ישראל ומדינות המוצא של המפגינים.