ספינות בדרכן מטורקיה לעזה לשבירת הסגר

ספינות שיצאו אחר הצהרים בעורמה מנמל טורקי, עושות את דרכם לכיוון עזה. בצה"ל מבהירים כי בכל מקרה לא תותר כניסתן למרחב הימי.

תגיות: המשט לעזה
קובי פינקלר - ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ב

ספינות בדרכן מטורקיה לעזה לשבירת הסגר-ערוץ 7
משט לעזה
פלאש 90

ספינות שיצאו אחר הצהרים בעורמה מנמל טורקי, עושות את דרכם לכיוון עזה, הספינות הערימו על השילטונות הטורקים בטענה שהן שטות לכיוון רודוס ותוך כדי תנועה בים שינו כיוון לעבר רצועת עזה.

כפי הידוע לחיל הים, על הספינות בין 20 ל-30 איש, כשהספינה הגדולה מבין השלוש באורך 26 מטר, בחיל הים עוקבים אחרי תנועתן של הספינות שצפויות להגיע מחר בלילה לאזור. בצה"ל מבהירים, כי בכל מקרה לא תותר כניסתן למרחב הימי.

דובר צה"ל מור כי צה"ל וחיל-הים ערוכים לקדם את שני כלי השיט, שעל פי פרסומים ברשת האינטרנט ובתקשורת, מצויים בדרכם לנסות ולפרוץ בימים הקרובים את הסגר הימי החוקי המוטל על חופי רצועת עזה.

עוד נמסר כי חיל-הים השלים את ההכנות המבצעיות במטרה למנוע מהם לנסות ולשבור את הסגר הימי החוקי המוטל על רצועת עזה.

בצה"ל מדגישים כי "מטרתו של המשט היא לעורר פרובוקציה נגד מדינת ישראל ולפרוץ את הסגר הימי על עזה" עוד הובהר כי הסגר המוטל על רצועת עזה הוא חוקי בהתאם למשפט הבינלאומי.

"יתרה מכך, ועדת פאלמר שמונתה לאחרונה לבדוק את העניין על ידי האו"ם קבעה חד משמעית כי הסגר הימי המוטל על עזה הוא חוקי. נדגיש כי כל מדינה או גוף המבקש להעביר סיוע הומניטארי לרצועת עזה יכול לעשות כן דרך המעברים היבשתיים ובתיאום מראש עם הרשויות בישראל. צה"ל וחיל-הים ערוכים ומוכנים לשמור על בטחון מדינת ישראל ועל גבולה הימי, ולפעול ככל שיידרש כדי למנוע כניסה של כלי שיט לתחומי הסגר הימי על רצועת עזה", נמסר מצה"ל.