הסיקריק שלום רוסט ערוץ 10

(באדיבות ערוץ 10)

תושב מאה שערים הנחשד כחבר בכת הסיקריקים, שלום ברוך רוסט. עורר סערה בקהילה החרדית לאחר שהתראיין ביום שלישי לערוץ 10 למהדורת 'השבוע' שמשודרת בליל שבת.

תושבי השכונה מאשימים אותו בעידוד חילול שבת של המוני יהודים בזמן שהוא נלחם בתוך מאה שערים על 'שמירת טהרת המחנה'.

רוסט מנפץ את השמועות בדבר עזיבתו את הארץ אך במהלך הראיון אומר כי הוא אכן ירד למחתרת ביחד עם משפחתו מחשש כבד לחייו "הם רוצים לרצוח החשש שהם יצליחו. אנחנו יהודים מאמינים בן מאמינים ואם הקב"ה לא ייתן להם הם לא יצליחו..."

 בהמשך מכחיש רוסט כי הוא זה שהשחית את דלת ביתו של הרב אלתר ואומר שרק בן אדם הזוי ישחית דלת של בן האדמו"ר  "שלחתי מכתב ל450 מחסידי גור בו הסברתי להם בטוב טעם שאין בזה שום היגיון שאני יעשה את הדבר".

בליל הושענה רבא הושחתה דלת ביתו של הרב אברהם מרדכי אלתר בנו של האדמו"ר מגור, על דלת ביתו של הרב אלתר נכתב שירגיע את חסידיו של אביו אחרת הם יפגעו בו. חסידי גור לא נשארו אדישים לאחר שפגעו בבנו של אדמו"ר הקהילה והחליטו להשיב באותו המטבע.

במהלך יום השבת הגיעו עשרות חרדים ככל הנראה חסידי גור לשטיבלך בו התפלל רוסט כשאלות בידהם על מנת 'לסגור חשבון' עם האחראי לפגיעת בכבוד רבם. רוסט שהיה באמצע תפילת מוסף הצליח להימלט מהמקום ומאז נפוצו שמועות כי הוא עזב את הארץ מחשש לחייו.

 פניות לכתב : efraim@a7.org