המשט הטורקי: הסערה מעכבת התקדמותם לעזה

בגלל סערה בים לא הצליחו משתתפי המשט להתכנס לישיבה משותפת לתכנן את צעדיהם לקראת העימות הצפוי עם חיל הים

תגיות: המשט לעזה
חגי הוברמן , ו' בחשון תשע"ב

המשט הטורקי: הסערה מעכבת התקדמותם לעזה-ערוץ 7
חיל הים בולם את המשט
פלאש90'

שתי ספינות המשט הטורקי לעזה מרוחקות כעת כ-150 ק"מ מחופי הרצועה.

פעילים אירים המשתתפים במשט לרצועת עזה, דיווחו כי הם מתקדמים כמתוכנן לעבר רצועת עזה. בשיחה עם העיתון "אייריש טיימס" סיפר אחד הפעילים גם חוששים מהתגובה הישראלית. "כמובן שאנשים לחוצים, אבל אנחנו נחושים להמשיך עד שנגיע לנמל עזה ונפגין סולידריות עם הפלסטינים".

האיש הוסיף כי פעילות מצד ישראל בנושא תוכל להיעצר רק באמצעות "התערבות בין-לאומית".

עיתונאית באחת הספינות, ג'יהאן חפיז, סיפרה כי הספינות נפגשו היום, אך בגלל סערה בים לא הצליחו משתתפי המשט להתכנס לישיבה משותפת לתכנן את צעדיהם לקראת העימות הצפוי עם חיל הים. לדבריה, משתתפי המשט אינם מתכוונים להתנגד התנגדות אלימה לניסיונות של ישראל לחסום את דרכם.

גורם צבאי התייחס הבוקר (חמישי) למשט המחאה שיצא מטורקיה לכיוון חופי עזה, "מעבורת 'תחריר' והיאכטה נמצאים במעקב של חיל הים. הגלים בים מתגברים ולכן צפויים עיכובים בהגעתם לאזור חופי ישראל. צפוי לאזרחים הזרים על כלי השיט מסע לא פשוט בים הסוער. צה"ל נערך לאפשרות של מתן סיוע רפואי במידה ונדרש לכך. ההערכה לפיה הם יגיעו ביום שישי לפנות בוקר עוד עשויה להשתנות", אמר הגורם.

הגורם מסר עוד, כי "הקפטנים על המעבורת והיאכטה של ארגון 'שחרור עזה', הודיעו בקשר על הכוונות להגיע לעזה עם כניסתם למים הבינלאומיים בים התיכון. הם נושאים 27 פעילים מאוסטרליה, פולין, ארצות הברית, קנדה, וכן פעיל ערבי ישראלי וחבר פרלמנט מאירלנד. לטענתם, יש ציוד רב של תרופות על המעבורת".