בשנים האחרונות הפכה תופעת גניבת רכבים ברחבי יהודה ושומרון, בעודם נהוגים בידי בעליהם היהודיים, לשגרה של ממש. שגרה מאיימת ומפחידה שהתרחשה גם הבוקר, באזור בנימין.

רחלי ירדן, בת 35, אם לחמישה מגבעת הראל, העובדת כעורכת דין ב"סיוע המשפטי" בירושלים, יצאה כבכל בוקר בשעה 5:30 מביתה לירושלים.

"קצת אחרי הכפר סינג'יל רכב פלשתינאי שנסע לפניי החל להאט עד שהגיע לעצירה מלאה ואילץ אותי לעצור מאחוריו", מספרת רחלי.

"תוך שניות יצא ממנו בחור שישב ליד הנהג, פתח את דלת מכוניתי והתחיל למשוך אותי החוצה תוך שהוא מקלל וצועק בערבית. נאבקתי אתו כדי להצליח לקחת אתי את הנייד שלי. מהר מאוד הוא הצליח לזרוק אותי החוצה, ומיד הרכב שלפניו והוא בתוך הרכב שלי על כל מה שהיה בתוכו, נעלמו מן המקום. מצאתי את עצמי לבד באזור מסוכן שבדרך כלל גם אין בו קליטה. בנס הצלחתי להתקשר גם לבעלי וגם למשטרה. בעלי הגיע במהירות. המשטרה הגיעה אלינו  לאחר שכבר היינו בבית".

רחלי מספרת כי הסיבה ליציאתה המוקדמת כל כך מן הבית, כשהיא לבדה בכביש בשעה שהסכנה מרובה, נעוצה בפקקי הענק הנוצרים בכל בוקר בכניסה לירושלים.

"המחסומים הפכו להיות בלתי אפשריים. אני עומדת במחסום חיזמה יותר מ-20 דקות והצבא אינו עושה שום מאמץ כדי לפתוח מסלול נוסף ולהקל על הממתינים". לדבריה, אירוע גניבה דומה לשלה התרחש לא מזמן במחסום חיזמה תוך כדי ההמתנה בתור.