'יום כיפור של קהיליית המודיעין העולמית'

המידע בדו"ח סבא"א על איראן היה ידוע לכולם, אך הם העדיפו להתעלם. ההיסטוריון הצבאי אריה יצחקי רואה בדו"ח סטירה לקהיליית המודיעין.

בני טוקר , י"ב בחשון תשע"ב

'יום כיפור של קהיליית המודיעין העולמית'-ערוץ 7
הכול היה ידוע...
פלאש 90
 

ההיסטוריון הצבאי אריה יצחקי שעבד במשך שנים בכור הגרעיני בדימונה מתייחס ביומן ערוץ 7 לדו"ח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) אודות הגרעין האיראני. לדבריו המידע הנחשף כעת היה ידוע כל השנים אבל גורמי הביטחון העדיפו להתעלם. "כבר חמש שנים אני מתריע שיש לאיראנים נשק גרעיני ושהם השלימו את מזעור הנשק שיאפר להם להרכיב אותו על ראשי נפץ. כולם זלזלו בי ואמרו לי שאני הוזה הזיות".

לדבריו שוב קורסת לה קונספציה אלא שהפעם המחיר עלול להיות כבד מאוד, "קהיליית המודיעין קיבלה סטירת לחי כמו במלחמת יום כיפור, ובהתנתקות שגם אז הם טענו שיהיה שלום ולא יהיו טילים. התיאורייה של מאיר דגן ראש המוסד לשעבר שלא יהיה לאיראנים נשק גרעיני לפני 2015 קרסה".

יצחקי טוען שהאיראנים, בניגוד למה שחושבים, הם עם מתוחכם ביותר. "הם מתוחכמים. הם האכילו את כולם בקש בכל השנים, הם הפנו את תשומת הלב לכור בבושאר שמייצר חשמל ולמפעל המיושן בנתאן ורק עכשיו נחשפים הבונקרים התת קרקעיים והאתרים הסודיים החדשים שלהם".