שרה נתניהו ואביה
שרה נתניהו ואביהפלאש 90

שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו רעיית ראש הממשלה, הלך לעולמו הבוקר כשבתו ובעלה נמצאים לצד מיטתו בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים.

בן ארצי היה בן 97 במותו.

על קורותיו של בן ארצי נכתב באתר ויקיפדיה: נוולד בשם שמואל האן בעיר בילגוראי בפולין ב-31 בדצמבר 1914. למד בתלמוד תורה ובסניף של ישיבת נובהרדוק במזריטש, וכמו כן למד לימודים כלליים. לימים הנציח את עולמה של נובהרדוק בשלושה מספריו: "נוברדוק", "שבתי" ו"בין יצרו ליוצרו".

בשנת 1933 עלה לארץ ישראל, והחל ללמוד בישיבת בית יוסף בבני-ברק, שבראשה עמד הרב יעקב ישראל קנייבסקי. לאחר כשנה עזב את הישיבה והלך לעבוד כחקלאי בפרדסי בני-ברק וכמנהל מחלקה במשרד המזון של הממשל הבריטי בנתניה. בשנת 1945 שירת באצ"ל, ולאחר מכן משנת 1946 עד 1948 ב"הגנה".

החל את דרכו בהוראה ב-1946 בבית-הספר 'עממי' (כיום בית הספר על שם ארליך) בטבריה. בשנת 1950 החל ללמד בקיבוץ מחניים. לאחר שנתיים, כשהקיבוץ התפרק, עברה המשפחה להתגורר בכפר חיטים. משם עבר לקרית עמל שבטבעון. משנת 1967 החל ללמד בסמינר למורים בנהלל, שגם היה מנהלו במשך עשרות שנים. בן ארצי הוא בעל תואר ראשון ושני בתנ"ך, בספרות ובלשון עברית מאוניברסיטת חיפה.

בשנים האחרונות חזר לשמור על אורח חיים דתי.

הוא יקיר קריית טבעון משנת 1982 וזכה בפרס ק. צטניק בשנת 2000. התגורר בירושלים.