שרה נתניהו
שרה נתניהופלאש 90

"כַּבֵּד אֶת-אָבִיךָ, וְאֶת-אִמֶּךָ--לְמַעַן, יַאֲרִכוּן יָמֶיךָ, עַל הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר ה' אֱלֹקֶיךָ נֹתֵן לָך", את הפסוק החשוב הזה שיננה וקיימה הגברת שרה נתניהו לאורך כל חייה לצידם של הוריה, חווה ושמואל בן ארצי ז"ל.

שרה שימשה מודל לכל המשפחה המורחבת ולחברים בעזרתה ובדאגתה הרבה להורים. כשראתה את אביה נחלש פעלה להעבירו לצידה בבית ראש ההמשלה במרכז ירושלים תחת עיניה. "היא לא עזבה אותו אף פעם. גם כשעסקה בפעילויות שונות מתוקף תפקידה נשארה בקשר רצוף עם אביה. עם יד על הדופק", סיפר קרוב משפחתה.

מאז הועבר מביתו הצנוע בשכונת רמות לבית ראש הממשלה נאלצו קרובי המשפחה וביניהם, אחיה של שרה, ד"ר חגי בן ארצי מבית אל, להגיע ולבקר את האב התשוש בבית ראש הממשלה.

שרה עצמה חששה בתקופה האחרונה לחייו של האב בשל גילו המופלג וביקשה להמשיך ולהעניק לו טיפול מקרוב בחדר סמוך לחדרם של ראש הממשלה ורעייתו. "הכיבוד הורים שלה מדהים", סיפר לפני מספר שבועות לערוץ 7, האח ד"ר חגי בן ארצי. "אף אחד לא יכול לקחת ממנה את הזכות הגדולה הזו".

בן-ארצי היה סופר, משורר ומחנך ישראלי. הוא הותיר אחיו ארבעה ילדים: מתניה בן ארצי, פרופסור למתמטיקה ופעיל שמאל; חגי בן ארצי, מרצה לתלמוד ולמחשבת ישראל ופעיל ימין; אמציה בן ארצי, טייס קרב ואיש הייטק; ושרה נתניהו, אשת ראש הממשלה.