ויסולי מזמין את השר הרשקוביץ לדין תורה

בעקבות טענותיו של השר הרשקוביץ שהוכפש הכפשות שווא, מזמין עו"ד ויסולי את השר ובא כוחו לדין תורה בביה"ד של הרב ליאור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ב

חילופי האשמות. השר הרשקוביץ
חילופי האשמות. השר הרשקוביץ
פלאש 90
עורך הדין אביעד ויסולי משיב לטענותיו של שר המדע הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ נגדו ואף תובע ממנו להגיע לדין תורה בבית הדין של הרב דב ליאור.

במכתב לבא כוחו של השר הרשקוביץ עורך הדין שמשון הלר, כותב ויסולי כי "תמצית טענותיך במכתבך הן כי פרסמתי בכלי תקשורת ואתרי אינטרנט כאילו מרשך "גירש" משפחות שלמות על ילדיהן והותירן כביכול למשך שבת שלמה לסבול "בקור וברוח" ללא שירותים ותנאים מינימליים. טענותיך אלה הן שקר וכזב, הבל ורעות רוח. לא פרסמתי דברים שכאלה, לא ראיתי פרסומים שכאלה, לא טרחת לצרף כל פרסום למכתבך ולא הצבעת על מיקומם של פרסום אחד שכזה, אם אכן הוא קיים בכלל”.

לדבריו של ויסולי הדברים שנאמרו בשם השר הרשקוביץ "מהווים פרסום שקרי ומכפיש המהווה פרסום לשון הרע כנגד הח"מ, הן במשמעותו ההלכתית והן במשמעותו המשפטית. לפיכך, אתה ומרשך נתבעים בזאת להתנצל ולפרסם תיקון או הכחשה חד-משמעיים לטענות כזב אלה לאלתר”.

ויסולי מודיע כי "לאחר ולאור פרסום ההתנצלות, התיקון וההכחשה, אחליט בדבר הפיצוי הנאות שתידרשו לשלם בגין פרסום לשון הרע הנ"ל. כידוע, חוק איסור לשון הרע קובע פיצוי ללא הוכחת נזק בסכומים הנעים בין – 65,000 – 130,000 ₪. לגופו של עניין, אני מניח כי אינכם חולקים על העובדה כי ועד בית הכנסת שבראשו עומד כב' הרב הרשקוביץ (בית הכנסת "אליהו הנביא" בחיפה), הורה למתיישבי גבעת אסף לסלק את חפציהם משטחו ואסר עליהם להקים את אוהליהם בתחום בית הכנסת”.

עוד הוא מוסיף וכותב כי "ככל הידוע לי, תושבי אחוזה תומכי ההתיישבות בארץ ישראל ארחו בשבת למופת את המשפחות מגבעת אסף בבתיהם ועל שולחנם, לאחר שאוהליהם שהוקמו על קרקע ציבורית נהרסו באלימות על ידי פקחי עיריית חיפה סמוך מאד לכניסת השבת. המארחים זכו על כך להכרת תודה חמה ביותר מצד תושבי גבעת אסף”.

כאמור, עורך הדין ויסולי מזמין את השר הרשקוביץ לדין תורה וכותב: “לאור הטענות ההדדיות בין כל הצדדים המעורבים בפרשה, הינכם מוזמנים בזאת למשפט בבית הדין של כב' הרב דב ליאור בקרית ארבע. למיטב ידיעת הח"מ בית דינו של כב' הרב ליאור מקובל על שאר המכותבים במכתבך. נא הודע לי אם בית דין זה מקובל עליך ועל מרשך, ואבקש לזמן את הדיון בהתאם”.