"אוניברסיטה על אדמה כבושה"

פעילי ימין הגיעו לאוניברסיטת תל אביב וחילקו כרוזים הקוראים ליושבי האוניברסיטה לפנות את המקום השוכן על אדמות 'שייח מוניס'.

ישי קרוב , י"ב בחשון תשע"ב

קבוצת פעילים בראשות ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) ואנשי תנועת 'ארץ ישראל שלנו' - ברוך מרזל ואיתמר בן גביר הגיעו היום (רביעי) לאוניברסיטת תל אביב על מנת לחלק כרוזים הקוראים ליושבי האוניברסיטה לפנות את המקום.

בכרוזים נכתב בין היתר כי על האדמה בה הוקמה האוניברסיטה, שכן הכפר הערבי 'שייח מוניס' אשר תושביו גורשו בעל כורחם ב-1948. בין היתר נקראו הסטודנטים והמרצים במקום לא לדרוך בשטח הכבוש, ואף להצטרף להפגנות הקבועות של תנועת סולדריות שייח מוניס שיערכו במקום.  הפעילים אף הגיעו עם חולצות שעליהם מוטבע לוגו התנועה החדשה.

הגעת פעילי הימין למקום עוררה התעניינות ודו שיח בין הפעילים לבין רבים מהסטודנטים שחלקם הזדהו עם הכתוב וחלקם הגיבו בכעס וטענו שמדובר בפרובוקציה.

ח"כ בן ארי אמר כי פעילות התנועה החדשה תימשך על מנת להוכיח את הצביעות והמוסר הכפול של אנשי השמאל שמטיפים יום יום על כך ש"הכיבוש משחית", אך יושבים בעצמם על אדמה כבושה, "די לצביעות ולבילבול, דווקא ברוך מרזל שיושב על אדמה יהודית למהדרין איננו הכובש, אך אנשי השמאל חייבים להפנים ולהבין. הארץ הזאת כולה שלנו. ומי שמגלגל עיניים וטוען שיהודה ושמרון הם שטח כבוש, שיקשיב לאבו מאזן שמדבר על ששים ושלוש שנות כיבוש וייזכר שהארגון לשחרור פלסטין הוקם ב-1964 שנים לפני ששחררנו את יהודה ושומרון".



טוען....