הספינה הטורקית במשט הקודם
הספינה הטורקית במשט הקודם פלאש 90

בכוונת ארגונים ופעילים אנטי-ישראלים מהמזרח-התיכון ומחוצה לו להמשיך וליזום "אירועים תודעתיים", ברוח המטס והמשטים, בחודשים הקרובים. על הכוונת אירוע גדול על גבול ירדן-ישראל, שיגור ספינות לרצועה ומטס מחאה לנמל התעופה בן-גוריון. כך מדווח מרכז המידע למודיעין ולטרור.

האירוע המתוכנן לגבול ירדן ישראל צפוי להיות בעל אופי אסלאמי ויכונה "תהלוכת המיליון". על פי דיווחי המרכז המשתתפים אמורים להתכנס בבקעת הירדן, באזור צפון ים המלח וככל הנראה ינסו לצעוד לעבר הגבול עם ישראל. במרכז מציינים שהאירוע יתקיים למרות שצפוי שבמקרה כזה הם יתקלו בהתנגדות מצד כוחות הביטחון הירדנים. "מטרתם המרכזית הינה להבליט את זהותה האסלאמית של ירושלים. בנוסף לכך, לקראת סוף נובמבר, בסמיכות זמנים ל-29 בחודש (החלטת החלוקה של עצרת האו"מ), עשויים להתקיים עצרות, הפגנות ואירועים תודעתיים נוספים במקומות שונים במזרח-התיכון וברחבי העולם".

הפרויקט ה"תודעתי" הנוסף שאותו מתכננים הפעילים הוא שיגור ספינות בודדות לרצועת עזה, כאשר המועד המדויק עדיין לא ברור. "כלקח מכישלון המשט הקודם (יולי 2011) הודיעו מארגני המשטים לרצועת עזה, כי הם מתכוונים לאמץ אסטרטגיה חדשה ולהימנע מהדפוס של משטים גדולים ומתוקשרים. בדעתם לעבור לדפוס פעילות חדש, שהסנונית הראשונה שלו בוצעה במשט הנוכחי, במסגרתו ישוגרו בכל פעם לרצועה ספינות בודדות מנמלי מוצא שונים. זאת על מנת להתיש את ישראל ולהפעיל עליה לחץ תקשורתי ואופרטיבי מתמשך. במקביל נמשכת באופן שגרתי כניסתם של שיירות סיוע לרצועת עזה דרך רפיח בתיאום עם השלטונות המצריים", מדווח המרכז.

בנוסף לאלו מתוכנן גם מטס מחאה של פעילים פרו-פלסטינים המיועדים להגיע לשדה התעופה בן-גוריון ומשם לצאת ליהודה ושומרון. מטרת המטס הינה, על פי אתר המארגנים, "לאתגר שוב את מדינת ישראל הפועלת לבידוד יהודה ושומרון". זאת, כשיחזור של הניסיון (הבלתי מוצלח) של ההגעה בדרכי האוויר, שבוצע ביולי 2011. במרכז משערים כי הפעם ינסו המארגנים להביא מספר גדול יותר של פעילים ויפיקו לקחים שמטרתם להקשות על פעולות המנע המקדימות של ישראל ומדינות נוספות, וחברות התעופה הבינלאומיות.

ואם לא די בכל אלה מסתבר שהתכניות הצפויות לא נחתמות בכך. מרכז המידע מדווח כי קיימת התארגנות של כמה רשתות אנטי-ישראליות ברחבי העולם שמטרתה "לפרוץ" את גבולותיה של מדינת ישראל במטרה להגיע לירושלים במהלך חודש מרץ הקרוב. הפעילים מתכוונים להגיע לאזור בכמה שיירות למדינות ערביות הגובלות עם ישראל ממדינות באסיה, צפון אפריקה ואירופה. "ביצוע הצעדות מותנה בהסכמת השלטונות הערביים לפעילות מעין זאת מגבולותיהם כך שמידת ישום הרעיון הזה אינה ברורה בשלב זה".