מכירים את ההיסטוריה החברונית
מכירים את ההיסטוריה החברונית עמיתים לטיולים

רגע לפני 'שבת חברון' בה נקרא בפרשת השבוע הבאה את הפסוק "וְאַחֲרֵי כֵן קָבַר אַבְרָהָם אֶת שָׂרָה אִשְׁתּוֹ אֶל מְעָרַת שְׂדֵה הַמַּכְפֵּלָה עַל פְּנֵי מַמְרֵא הִוא חֶבְרוֹן בְּאֶרֶץ כְּנָעַן" (בראשית כג' יט'), צפוי להיחנך שביל חברון המקראי.

השביל נסלל על ידי הישוב היהודי בחברון ובקרוב ימוקמו בו שלטי הכוונה. חנוכתו תתקיים ביום שישי הקרוב בסיור שיבוצע על ידי ארגון 'עמיתים לטיולים'. את החנוכה יבצע יוזם השביל הייחודי, מדריך הסיורים בחברון ובסביבתה אריה קליין, תושב בית הדסה שבעיר. ייחודו של הסיור הוא היותו בעל דגש תנ"כי תוך התייחסות לאירועים ההיסטוריים שהתרחשו בנקודות הציון השונות ברחבי העיר.

בארגון מציינים כי "תושבי חברון התרגלו בשנים האחרונות לתופעה שהפכה לחוויה תרבותית ססגונית - אלפים רבים הבאים לחגוג את "שבת חיי-שרה" בחברון. האלפים פוקדים את חברון בשבת זו, מבקשים לשמוע באזניהם את קריאת פרק כ"ג בספר בראשית בו מונצחת קניית "שדה-המכפלה", אך רק מעטים מנסים ממש לעמוד על משמעות הדברים ועל הרקע הקדום שלהם ועוד פחות מכך מצליחים בכך. בסיור של 'עמיתים לטיולים' ננסה להשלים פער זה ולפגוש באופן קרוב את עירו של אברהם ואת בירת-יהודה המקראית כפי שעולה מהמסורת והמחקר המודרני".

 על הסיור הצפוי להתחיל ביום שישי בשעה 8:30 מספרים היוזמים: "בראשית סיורנו נטייל בחלקיו השונים של תל-חברון המקראי ונכיר מקרוב את התגליות שנתגלו בו. אחר כך נרד אל אזור מתחם 'מערת המכפלה' - מן האתרים המרתקים בארץ - ונתבונן בו בזוויות לא שגרתית, תוך ניסיון לעמוד על המהות האתר ועל הגלוי והנסתר שבו". עוד מציינים כי מדובר בסיור ה"מיועד למיטיבי קשב ולמיטיבי לכת קל", כלשונם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו