המשטרה ממליצה להעמיד את גיא-רון לדין

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, יורי גיא רון, בגין שורת עבירות ביניהן שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ומרמה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ב

יורי גיא-רון
יורי גיא-רון
לשכת עורכי הדין

היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימה היום (שלישי) את החקירה בפרשת "משפחה מאוחדת", ומצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, יורי גיא-רון, בגין עבירות של שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ומרמה בנסיבות מחמירות ותשתית ראייתית נגד בת זוגו, כנרת פרי, בגין עבירות של מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

עוה"ד יורי גיא רון וזוגתו כנרת פרי עמדו בראש חברה פרטית ג.פ. אפיקי שווק שקבלה מאות אלפי שקלים מהקופה ואמורה היתה לספק בעבורם תמורה ושרותים. 

המשטרה ממליצה להעמיד לדין גם את עוזי סלנט, מי שהיה מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, בגין עבירה של מרמה והפרת אמונים בכל הנוגע לגיוס מבוטחים לקופה בניגוד לחוק.

ביאח"ה סבורים כי נמצאה תשתית ראייתית כנגד יהודה עליאש, לשעבר מנהל מחוז הקופה בירושלים, בגין עבירות שוחד, מרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון וזאת בכל הנוגע לשכירת שירותיהן של חברות השיווק בהן עבדו מקורביו.

כעת יועבר התיק לפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לשם החלטה סופית בשאלת העמדתם לדין של המעורבים השונים בפרשה. 

יורי גיא-רון מסר כי "קיבלתי בהפתעה ובתדהמה את הידיעה. מהיכרותי את העובדות, איני יכול להבין את המלצת המשטרה. גיבוש ההחלטה מתבצעת בפרקליטות, ואני משוכנע שיימצא שלא נפל כל פגם במעשיי".