חיילות. אילוסטרציה
חיילות. אילוסטרציהחגי הוברמן

בהמשך למכתב האלופים שקרא לרמטכ"ל ולשר הביטחון לשלב בנות בתפקידי הלחימה למרות נוכחותם של חיילים דתיים בצה"ל, קרא אל"מ (מיל.) רז שגיא מהפורום לחוסן צה"ל, בראיון לערוץ 7, להפסיק את שרותם הקרבי של בנות בצה"ל ולאו דווקא מסיבות דתיות.

"אני לא איש דתי, אני איש השומר הצעיר אבל כל המחקרים מוכיחים שהשרות הקרבי פוגע בבנות. ב-2003 פורסם מחקר שבוצע על ידי האלוף רון טל שקבע שלא ישולבו נשים בתפקידי לחימה כי הדרישות הפיזיות הן גבוהות, חיילות לא מסוגלות לעשות מסעות ארוכים, או לשאת משקל כבד כמו פגזי טנקים".

לדבריו, הפגיעות בחיילות הן קשות, "מבחינה סטטיסטית החיילות נמוכות יותר, העצמות שלהם גם הן חלשות יותר, ככה הן נולדו, זה לא משהו שצריך לכעוס עליו. ב-2011  נערך מחקר בשילוב יוהל"ן והצבא האמריקאי שקבע שוב, שלאור ההבדלים הפיזיולוגיים, לא ניתן לשלב נשים בתפקידי לחימה. כמה שלא מנסים להקל על סרגלי המאמץ של הבנות הלוחמות, זה לא עוזר, יש להן יותר שברי מאמץ ולא רק ברגליים אלא באגן הירכיים, יש גם מגפה של פריצות דיסק וצניחות רחם".

שגיא טוען שבשם השוויון והאג'נדה שמובלת על ידי ארגוני הנשים פוגעים בבריאות הנשים, "אם רוצים שוויון שיעשו את זה ברפואה ובמשפטים. אבל בצבא אנחנו רוצים שיקולים של מבצעיות - האם זה טוב או לא טוב".

"חשוב לציין שלמרות כל הקמפיין של ארגוני הנשים, רק שלושה אחוזים מכלל הבנות שמתגייסות הולכות לתפקידי לחימה", ציין שגיא, "וגם אלה שמתחילות נושרות לא פעם במהלך הדרך, יש פלוגות שלמות שמתפרקות באמצע המסלול בגלל פגיעות פיזיות בבנות. הצבא לא מגלה להן בגיוס, את הסיכונים הפיזיולוגיים וחבל. אני איש חילוני וזה בכלל לא קשור לעניין דתי".