רופאים מתמחים מגישים מכתב התפטרות
רופאים מתמחים מגישים מכתב התפטרות פלאש90'

בעוד מאות מתמחים מודיעים כי לא יחזרו לעבוד, גם אם בית הדין הארצי לעבודה יורה להם לעשות זאת, ידון היום בג"ץ בעתירות שהגישו המתמחים נגד החלטת בית הדין לחייבם לשוב לעבודה.

נזכיר כי מאז יום שני עזבו למעלה מ-300 מתמחים את המחלקות בבתי החולים השונים במרכז, תוך שהם מצהירים כי לא ישובו לעבודה גם אם בית הדין הארצי לעבודה יורה להם לעשות זאת.

המדינה מצידה, הגישה אתמול לאחר המתנה של יומיים, בקשה לבית הדין הארצי לעבודה להוציא נגד המתמחים צו בגין בזיון בית הדין. המדינה טוענת כי המתמחים המתפטרים אינם עושים זאת כאקט אישי, ועל כן אינם רשאים להתפטר מעבודתם.

הסלמה נוספת חלה השבוע במאבק, כאשר כ-150 רופאים מומחים בבתי החולים במרכז הגישו את התפטרותם, תוך שהם מצהירים כי לא יהיו מוכנים להחליף בעבודתם את המתמחים שהתפטרו.

משרד הבריאות, בצעד חסר תקדים, ניסה להעמיד את ההתפטרות במבחן, תוך שדרש מהנהלת בית החולים רמב"ם להודיע לעשרה מהרופאים כי הוא "מוותר" להם על תקופת ההודעה המוקדמת ומבקש מהם לסיים את עבודתם באופן מיידי.

הרופאים מצידם הבהירו, כי מהלך כזה של הפסקת עבודנה מיידית רק לחלק מהרופאים יגרום להשבתה מיידית של בית החולים, ובתגובה החליטה הנהלת בית החולים רמב"ם שלא להיענות לדרישת משרד הבריאות ולא להפסיק את עבודתם של עשרת המומחים.

במקביל להסלמת המאבק ניהל אתמול (רביעי) סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מגעים למינוי בורר אשר יכריע בשאלה האם קיצור משך הסכם העבודה עם הרופאים הוא בגדר פתיחת ההסכם או שמא לא. ליצמן ציין, כי במידה ובורר מוסכם יחליט כי אין מדובר בפתיחת הסכם, הרי שתפתח הדרך לסיום המשבר ולחזרה של המערכת לעבודה סדירה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו