מתמחה: אין לנו כבר לאן לפנות

שופטי בג"ץ תקפו את התפטרות המתמחים שמיהרו לנטוש את בתי החולים למרות שביום ראשון ניתנה הוראה לקיים דיון דחוף בעתירה וביום שלישי נקבע מועד להיום. השופט חנן מלצר אמר לעו"ד טל קרת, המייצגת את העותרים "אחרי שההידברות לא עלתה יפה ונקבע מועד לדיון בתוך שלושה ימים, למה לא יכולתם להמתין עם ההתפטרות?".השופטת ביניש הוסיפה "יש הליך בבית משפט. זאת ממש עשיית דין עצמי ולא דחינו את העתירה מתוך ניסיון להגיע לפתרון קונקרטי".

נציגי המתמחים אמרו במהלך הדיון, "אנחנו לא מוכנים לעבוד במשמרות של 24 שעות . זה לא הגיוני. אפילו ליצמן אמר שזה פשע. אנחנו לא מוכנים לעמוד מחר למשפט על רשלנות רפואית".עו"ד מטעם המדינה אמר "יום אחד הם פשוט קמו ללא התראה וללא מכתב התפטרות - זה לא מקובל".

ד"ר מיקי הייפלר, רופא מתמחה ואחד מששת העותרים לבג"ץ אמר לערוץ 7 בצאתו מהדיון, כי "הגענו לכאן לאחר שראש הממשלה ומשרדי הבריאות והאוצר לא נתנו לנו פתרון ואני מקווה ששופטי בג"ץ יתנו לנו פתרון. לצערי אונסים אותי לעבוד ואני מקווה שבית המשפט העליון יחזיר את השפיות ויכבד את רצוני ורצון חברי".

הייפלר הוסיף ואמר, כי "משמרת תורנות מתחילה ב-7 בבוקר ומסתיימת ב-7 בבוקר למחרת, אלו לא תנאים סבירים ואם הציבור במדינת ישראל רוצה שאלה הרופאים שיטפלו בו, בבקשה, אני לא מוכן לקחת אחריות".

לדבריו, "אין כאן עניין של כסף, אנחנו רוצים עבודה נורמאלית עם תנאים נורמאלים וזה כולל גם תגמול עבודה הולם לעבודה מסביב לשעון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו