נתניהו. נלחם בעוני
נתניהו. נלחם בעוניערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לנתוני דו"ח העוני המצביעים על ירידה במספר העניים בישראל.

"הממשלה בראשותי שמה לה למטרה מתחילת הדרך לצמצם את הפערים החברתיים ולהפחית את מספר העניים בישראל" – אמר נתניהו – "דרך מרכזית לטפל בצמצום הפערים ולהוזיל את יוקר המחיה היא על ידי השתתפות במימון חינוך הילדים, במתן הזדמנות שווה בחינוך ובהשקעה אישית בתלמידים. היישום של המלצות ועדת טרכטנברג, בצד הנהגת מס ההכנסה שלילי, הגברת ההשתתפות בכוח העבודה והמשך הירידה באבטלה, ישפרו עוד יותר את מצב השכבות החלשות בישראל.

"מדובר במשימה לא פשוטה, בשל הצורך לבצע את השינויים תוך כדי שמירה על המסגרת התקציבית ומבלי להביא לקריסת המשק הישראלי כפי שקורה לכלכלות חזקות בעולם. רק השבוע התבשרנו כי המשק הישראלי ממשיך לצמוח , כתוצאה מהניהול האחראי של כל הגורמים המעורבים".

מאירגון 'פעמונים' נמסר כי מנתוני דו"ח העוני שפורסמו הבוקר עולה כי העוני מתרחב דווקא במשפחות העובדות. נתון זה מעורר דאגה בנוגע ליכולתם של האזרחים העובדים לנהל את  משקי הבית שלהם בצורה בריאה ומאוזנת. הנתונים מראים כי כמחצית מהעניים עובדים ומתפרנסים.

"כארגון המסייע למשפחות שנקלעו למצוקה כלכלית להבריא ולאזן את כלכלת הבית אנו מכירים את התופעה מקרוב ופועלים כדי למגרה במהלך השנה כולה. בשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית במספר המשפחות העובדות שפנו לארגון פעמונים כדי לקבל סיוע", כך אמר הבוקר לאחר מסיבת העיתונאים מנכ"ל ארגון פעמונים אוריאל לדרברג. הוא הוסיף כי "יש להסתכל לאמת בעיניים ולא להתעלם מהתופעה המתפשטת שיותר אזרחים עובדים  אינם מצליחים לחיות ברווחה מספקת. זהו דגל שחור חברתי המתנוסס מולנו ועל כולנו לגלות אחריות: על הממשלה לגלות אחריות בסיוע לרווחת האזרחים וברגולציה על כוחות השוק ולא פחות חשוב להקפיד על מימוש חוקי העבודה. על החברות הגדולות לגלות אחריות לא לעשוק את קהל הלקוחות שלהן ועל המשפחות בישראל לגלות אחריות וללמוד כיצד יש להתנהל בג'ונגל החברתי- כלכלי, ולדעת לחיות ממה שיש ולא ממה שאין".