אח שכול: לפתוח את "תיק דקר"

האח השכול יהודה דהן מבקש מראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח את תיק פרשת צוללת אח"י דקר ולספר את כל האמת, כלשונו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשע"ב

43 שנים אחרי וחודשיים לפני האזכרה הממלכתית בהר הרצל לזכר חללי הצוללת אח"י דקר, מבקש האח השכול יהודה דהן, אחיו של מיכאל דהן-הדר ז"ל מחללי הצוללת, מראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח את תיק פרשת צוללת דקר ולספר את כל האמת, כלשונו.

במכתב שהגיע לידי ערוץ 7 כותב דהן לראש הממשלה, "רצוננו לשטוח בפני אדוני את בקשותינו ולהביא לקבורה את עצמות חללי הצוללת דקר. אנו מאמינים שתהיה תחיית המתים על אדמת ארץ ישראל. כמו כן אנו מאמינים שבאזור בו נמצאת הצוללת עלול להתרחש צונמי שיעמיק את קבורתם בים למצב בו לא נוכל להגיע אליהם".

עוד כותב דהן, "אני כיום בן 69 והייתי רוצה לזכות ולעמוד ליד קבר שרידי עצמותיו של אחי מיכאל דהן-הדר ז"ל. חשוב לנו מאוד שהבנים יזכו לכבוד אחרון שהם ראויים להם".   

נציין כי דרישתו של דהן מתבססת על חקירה שערך הרב איתן כהן בפרשת צוללת דקר ולפיה החללים נמצאים במים רדודים מול חופי עזה ולא כפי שפורסם. 

דהן, שחבר באגודת יד לבנים בקרית חיים, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על בקשתו לראש הממשלה,"כאדם מאמין הייתי רוצה שאם יש תקווה ויתגשם החלום, לזכות ולעמוד ליד קברו של אחי או לפחות לדעת את האמת", אומר דהן, "לאחר האסון הסבירו למשפחות השכולות עובדות שהיום אינן נראות הגיוניות. אמי מאז האסון מתה מצער אך עדין יש אחים וילדים של הנספים. אפשר לספר את האמת".