שכר הרופאים גדל בארבעים אחוזים

על פי נתונים שהוצגו לראש הממשלה גדל שכר הרופאים בארבעים אחוזים לתקופה של תשע שנים. נתניהו: רופאים לא מכבדים החלטת בימ"ש.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשע"ב

ממראות הפגנת הרופאים מול הכנסת
ממראות הפגנת הרופאים מול הכנסת
פלאש 90
מקורביו של ראש הממשלה אומרים כי בנימין נתניהו מותח ביקורת חריפה על התנהלות הרופאים שנטשו מחלקות ואומר, כי לא יתכן שרופאים לא יכבדו החלטות של בית משפט בישראל. כך דווח בקול ישראל.
 
על פי הדיווח בסוף השבוע הוצגו לראש הממשלה נתונים בדבר הגידול בשכרם של רופאים שהושג בהסכם הקיבוצי שחתם עם ההסתדרות הרפואית לעומת הגידול בשכר המורים. על פי הנתונים שהוצגו לראש הממשלה גדל שכר הרופאים בארבעים אחוזים לתקופה של תשע שנים. לעומת זה שכרם של המורים גדל בשבעה אחוזים לתקופה של שבע שנים.

הרופאים המתמחים מכונסים הערב (מוצאי שבת) בבית הרופא בתל אביב לקראת תשובתם הסופית לבג"ץ מחר. המתמחים אמורים להשיב האם הם מוכנים לחדש את המשא ומתן עם נציגי האוצר. אם ישיבו בשלילה, יתקיים בהמשך היום דיון בבקשת המדינה להכריז על ביזוי בית הדין – עבירה שהעונש עליה הוא עד שנתיים מאסר בפועל,

הסטודנטים לרפואה ישביתו מחר את הפקולטות לרפואה בתל-אביב, בבאר-שבע, בטכניון ובירושלים. בצהריים יתאספו הסטודנטים מרחבי הארץ להפגנה בירושלים, מול משרד ראש הממשלה, ושם יקראו לו להתערב ולפתור את המשבר.