לראשונה: רופא זמין בירוחם - גם בלילה

ביוזמת עיריית ירוחם ובשיתוף קופות החולים הכללית ומכבי יחנך בירוחם מוקד רפואי שיפעל כל לילה באמצעות חב' ביקורופא.

נתנאל כ"ץ , כ"ג בחשון תשע"ב

ביוזמת עיריית ירוחם ובשיתוף קופות החולים הכללית ומכבי יחנך בירוחם מוקד רפואי שיפעל כל הלילה באמצעות חב' ביקורופא.

המוקד, אשר יחנך מחר (שני) בטקס חגיגי בהשתתפות סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, יפעל בין השעות 19:00 – 23:00 במשך כל ימי השבוע.

מיכאל אורן, מנהל מחוז דרום של כללית, אמר כי "אנו בכללית רואים עצמנו מחוייבים לצמצום פערים ופיתוח שירותים אשר יבטיחו ללקוחותינו בירוחם וסביבתה שירותי בריאות באיכות ובזמינות כמו ביתר חלקי הארץ. פתיחת מוקד לילה במרפאת הכללית הינה חלק ממגמה שנועדה לשפר זמינות השירותים והובלנו את פתיחתה יחד עם המועצה, מכבי וחברת 'ביקור רופא'. מדובר במהלך משולב שיבטיח ללקוחותינו שירותים רפואים בכל שעות היממה, כולל בשעות הלילה. ברצוני להודות לראש המועצה, הנהלת מכבי בדרום ולמנכלי"ת 'ביקור רופא' על שותפות פורה".

אורן מוסיף כי מהלך זה הינו חלק מתוכנית אסטרטגית של כללית לשיפור זמינות השירות הרפואי וכי לרשות הלקוחות עומדים שירותים נוספים: מוקד אחיות מוסמכות הפועל 24 שעות ביממה בטלפון 2700*, שירות רופא ילדים און ליין, יועצת הנקה און-ליין המאפשר התייעצות בוידאו צ'אט לצד שירותים דיגטלים נוספים.

אבי לביא, ראש מחוז הדרום במכבי, ציין כי "תושבי ירוחם זכאים לרמת רפואה איכותית וזמינה ממש כמו במרכז. אני שמח שהצלחנו ליצור שיתוף פעולה בין כל הגורמים הרלוונטיים ותושבי ירוחם ירוויחו ממנו. מכבי מחברת בין הסניפים המרוחקים שלה באמצעות וידאו כדי לאפשר ייעוץ רפואי על ידי מומחים מכל הארץ. השילוב עם מוקדי חירום והצוות של מכבי ברחבי הדרום, מאפשר טיפול טוב יותר בחברים. זו גאווה גדולה עבורנו להשיק את השרות הזה".

לדברי מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם, "פתיחת מוקד הלילה לרפואת חירום בירוחם היא בשורה מרגשת ומשמעותית. יוזמה זו מהווה מהפכה של ממש ושיפור דרמטי של שירותי הבריאות ביישוב, אין לי ספק כי מוקד הלילה יסייע בהצלת חיים של ממש. אני מודה לקופ"ח כללית שהרימה את הכפפה ביחד עם שותפינו הנהדרים קרן רש"י וחברת פארמדום. האתגר הגדול עבור כולנו הוא להרחיב את שעות הפתיחה של המוקד למשך כל הלילה ולשדרג את האמבולנס היישובי בשותפות עם מד"א. תושבי ירוחם מוקירים ומעריכים את קופות החולים על מהלך חשוב זה לשיפור איכות החיים והביטחון הבריאותי של ילדינו".

איריס פיין, מנכ"ל ביקורופא, ציינה כי "אנחנו שמחים להיות חלק מהמהלך המרגש של קופת חולים כללית ושל מועצת ירוחם להקמת מוקד לילה לרווחת תושבי ירוחם. על מנת לספק לתושבי ירוחם את שירותי הרפואה ברמה הגבוהה ביותר, המרפאה צויידה במכשור מתקדם וחדיש, הכולל ציוד החייאה ודפיברילטור חצי אוטומטי מציל חיים, מכשור א.ק.ג חדיש, מערכות לביצוע ספירת דם ובדיקת שתן עם תוצאות מיידיות, ביצוע אניהילציות וחבישות ועוד".