הנשיא במכללה החרדית
הנשיא במכללה החרדית פלאש 90

נשיא המדינה, שמעון פרס, ביקר היום (ראשון) במכללה החרדית ירושלים, נפגש עם עשרות סטודנטים וסטודנטיות וענה על שאלותיהם. את הנשיא אירחה מייסדת ויו"ר המכללה, עדינה בר-שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף, המקדמת לימודים אקדמאים ותעסוקת נשים וגברים חרדים בשוק העבודה.

בפתח המפגש אמרה בר שלום לנשיא, "תודה שכיבדת אותנו בביקור במכללה החרדית. מכללה וחרדית היו בעבר צמד מילים שלא מתחברות, אך הנה מול עינייך ההוכחה שהצלחנו וכעת המשימה מוטלת גם על כתפיי האחרים – יישום האתגר הגדול לשלב את בוגרי המכללה בשוק העבודה ובחברה הישראלית".

הנשיא השיב לשאלות הסטודנטים בנושאים המעסיקים אותם ואמר, "על המעסיקים להתאים את תנאי ההעסקה למגזר החרדי על מנת לאפשר שילוב של החרדים בכלכלה הישראלית. אין סיבה שהאוכלוסייה החרדית בישראל תדיר את רגליה מעולם העבודה ותתקיים בעוני. אנו חיים בעידן של שינוי וכניסת החרדים למעגל העבודה היא תהליך חשוב ואפשרי תוך הקפדה וכיבוד תנאי ההעסקה הייחודיים הנדרשים ובראשם הפרדה בין נשים לגברים ומתן זמני תפילה. העם היהודי קטן ושופע כשרונות ואנו חייבים שכולם ישתתפו בחברה ובכלכלה, כך הן הפרט, והן החברה והכלכלה הישראלית ייצאו מכך נשכרים"

הנשיא בירך את ראשי המכללה ואמר, "אני מודה לעדינה ולשותפיה לדרך על העשייה החשובה. זהו מפעל ייחודי, בעל חשיבות עצומה משום שביכולתו לסייע לגשר על הפערים, לקרב לבבות ולהוביל חזרה לשותפות בעם."

המכללה החרדית הוקמה לפני כעשור על מנת לפתוח בפני הציבור החרדי את ההזדמנות לרכוש השכלה ברמה הגבוהה ביותר תחת קורת גג חרדית. המקום מהווה אכסניה לאוניברסיטאות מוכרות אשר מעניקות תארים לסטודנטים. כיום לומדים בה לתואר ראשון סה"כ 1270 סטודנטים, מתוכם 850 סטודנטיות מזרמים חרדיים שונים ברחבי הארץ.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90