המתמחים. הבוקר
המתמחים. הבוקר חזקי עזרא

המדינה הגישה הערב (ראשון) תשובה להחלטת בית המשפט העליון שניתנה אחר הצהרים לפיה על המתמחים ומשרד האוצר להודיע עד השעה 20:00 אם הם מקבלים את הצעת הגישור של הנשיאה, דורית ביניש.

בית המשפט העליון הציע למנות שני מתווכים למציאת פתרון למשבר: השופט בדימוס פרופ' יצחק זמיר ומוטי מירוני נשיא עמותת מגשרי ישראל.

המדינה הודיעה בתשובתה כי היא מקבלת את ההצעה למנות את פרופ' זמיר אך באשר למירוני הודיעה כי יש צורך בגורם מסייע אחר.

בהודעת המדינה נכתב כי לצד גורם משפטי בכיר יש מקום לצרף גורם בכיר נוסף בעל היכרות, ידע וניסיון מעמיק בהיבט המקצועי ובהיבט המילולי עם מערכות הרפואה הציבורית בבתי החולים.

בהודעה נכתב עוד כי "הניסיון בהליך הגישור האחרון בעניין הרופאים אשר הוביל לחתימתו של ההסכם הקיבוצי תוך גישור על מחלוקות מורכבות ומהותיות ביותר, בפרק זמן של כעשרה ימים, מלמד, כי אדם בעל ידע וניסיון כאמור יוכל להביא בפרק זמן קצר ביותר לתוצאה המיוחלת, וליישב מחלוקות שנראה היה בשעתו כי הן בלתי פתירות. זאת, מאחר שניסיונו והכרותו המעמיקה עם עולם המעשה מקנה לו יתרון כפול: הראשון, היכולת להיכנס לעובי הקורה ולוז הנושאים בפרק זמן הקצר כאמור. השני, להציע לצדדים הצעות מעשיות לפתרון".

המדינה הציעה גורם מסייע אחר במקום הגורם אשר הוצע על ידי בית המשפט וביקשה כי יבחר אחד

מהאישים הבאים:

- פרופ' יצחק פטרבורג אשר שימש בגישור ומכיר את הסוגיות מקרוב.

- מר זאב וורמברנד, לשעבר מנכ"ל שירותי בריאות כללית.

- פרופ' יונתן הלוי, מנהל ביה"ח שערי צדק בירושלים.

- פרופ' דן אופנהיים, לשעבר מנכ"ל המרכז הרפואי ע"ש רבין.

לסיום נכתב והודגש כי "הודעה זו הינה גם על דעתה של שירותי בריאות כללית. הודעה זו הינה גם על דעתה של הסתדרות מדיסינית הדסה ובכפוף לכך שההסכמתה של הדסה היא כי לצד פרופ' יצחק זמיר יהיה אחד השמות הבאים: פרופ' יצחק פטרבורג; פרופ' יונתן הלוי; ד"ר רמי דיציאן; פרופ' דן אופנהיים ומר זאב וורנברנד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו