תלונה נגד בן ארי: פגע בזכרו של רבין

פעיל שמאל פנה בתלונה ליו"ר הכנסת כנגד ח"כ בן ארי על כך שביקש להסיר את שמו של רחוב רבין באשקלון ולהחליפו בשמו של נרצח הגראד.

אורנית עצר , כ"ד בחשון תשע"ב

פעיל שמאל תושב אשקלון פנה בתלונה ליו"ר הכנסת רובי רבלין כנגד ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי על כך שבן ארי ביקש להסיר את שמו של רחוב רבין באשקלון ולהמיר את שם הרחוב בשמו של נרצח הגראד.

תחילת הפרשה לאחר הירצחו של משה עמי מאשקלון מפגיעת גראד. ח"כ  בן ארי הגיע לניחום אבלים בעיר ולאחר ששמע את התושבים הזועמים פנה במכתב לראש העיר אשקלון.

בין היתר כתב כי בו ארי כי "להווי ידוע לאדוני כי ראש הממשלה המנוח, הבטיח בזמן הסכמי אוסלו כי המחבלים לא יירו קטיושות על העיר .לא נשכח לרבין את דבריו ובהם אמר כי :"סיפורי הבלהות מוכרים..הרי הבטיחו לנו קטיושות מעזה כבר שנה שעזה נתונה למרות של הרשות הפלסטינאית, לא היו קטיושות ולא יהיו קטיושות -  פחדני השלום! "עברו חלפו להם מספר שנים והיו גם היו קטיושות. אשקלון הפכה לעיר מותקפת ומוכת טרור וכל זאת בין היתר בשל הסכמים הזויים כמו הסכמי אוסלו ולאחריהם  הסכמי ווי, וכמובן גירוש גוש קטיף".

עוד כתב בן ארי כי "מן ההגינות לציין כי רבין לא לבד. לא רק הוא  אשם במצב הביטחוני שנוצר היום ובודאי שגם ראשי הממשלה אריאל שרון ובנימין נתניהו כמו גם אהוד ברק צריכים לשאת באחריות אך בנסיבות אלה נדמה שהמשך קריאת שמו של הרחוב על שמו של רבין, יכולה לעורר תסיסה של תושבים ולפגוע במרקם החיים בעיר".

בן ארי ציין כי "בסיור שערכתי בעיר שוחחתי רבות עם תושבי המקום ואני חושש שאי החלפת שמו של הרחוב יכולה להוביל לכעס וזעם של התושבים שאולי עלולים לעקור את השלט – מצב שיביא לפגיעה בכבודו של ראש הממשלה המנוח.  בנסיבות אלה וגם על מנת שלא לגרום פגיעה למשפחת הנרצח אבקש מאדוני לכנס את ועדת השמות העירונית ולהורות על החלפת שמו של הרחוב על שם רבין, לשם הנרצח בני משה הי"ד".

בעקבות המכתב פנה פעיל שמאל ליו"ר הכנסת ודרש לנקוט בצעדים כנגד ח"כ בן ארי. פעיל השמאל כתב בין היתר כי "טענותיו של בן ארי סובלות, בעיניי, מטעם רע ובוז לדמוקרטיה".

בתגובה על התלונה אמר ח"כ בן ארי כי "השמאל בישראל תמיד הצטיין בסתימת פיות וניסיון למנוע שיח ציבורי. הדרישה להחליף את שם הרחוב על שם רבין היא דרישה לגיטימית שנובעת בין היתר מתחושות של תושבים רבים בעיר אשקלון. אמשיך לפעול למען הציבור במדינת ישראל ללא מורא מאנשי השמאל שרוצים משטרת מחשבות ושלטון של סתימת פיות".