האלוף והרבנים
האלוף והרבניםצילום: "סרט למזכרת"

לרגל 32 שנה להקמתה קיימה הערב ישיבת שבי חברון השוכנת בלב עיר האבות, אירוע המרכזי בבנייני האומה בירושלים. באירוע התקיים מפגש בוגרים, שיעורים, ומעמד מרכזי עם תכנית אומנותית בסימן ל"ב שנים להקמת הישיבה.

בטקס המרכזי, בהנחיית ד"ר אבשלום קור, השתתף מייסד וראש הישיבה הרב משה בלייכר, מ"מ ראש הישיבה הרב חננאל אתרוג, תא"ל במיל' אפי איתם, ח"כ זבולון אורלב, חבר הכנסת לשעבר ניסן סלומינסקי, נשיא ישיבת הר המור הרב טאו, הרב וולנסקי, מנהלי הישיבה לאורך השנים ביניהם אהרון דומפ, ישראל זעירא ודוד בר-חן, אנשי הישוב היהודי בחברון, ראש מועצת קרית ארבע חברון מלאכי לוינגר, ראש מועצת הר חברון- צביקי בר-חי, ראש מועצת יש"ע דני דיין, מפקד חטיבת חברון גיא חזות, ועוד 1,300 בוגרים תלמידים וידידי הישיבה. אורח הכבוד של האירוע היה אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי אשר התקבל בשירה ובריקודים של תלמידי הישיבה שקיבלו את פניו.

האלוף אבי מזרחי ציין כי הוא מתפעל מהרוח המרוממת באירוע, "אם היינו יכולים לתת לעם ישראל לטעום כל שבוע במנות קטנות מהאווירה המיוחדת פה זה היה נותן לנו כוח להמשיך בדרך הארוכה שלנו בארץ הזאת וזה היה טוב לכל עם ישראל".

האלוף מזרחי הוסיף, "אני שמח להיות אתכם כאן היום בערב החגיגי והמרגש הזה, ואני מברך אתכם לרגל 32 שנה להקמת ישיבת שבי חברון מבחינת ושבו בנים לגבולם. הישיבה מהישיבות הוותיקות ומחלוצות הדרך המחנכת לאהבת העם והארץ ולבניינו. בוגרי הישיבה מהווים מרכיב משמעותי בחברה הישראלית כולה כמו גם בצה"ל".

האלוף הזכיר את פרשת השבוע בה מספרים על הבכורה הניתנת ליעקב ובהקשר זה ציין, כי "בוגרי הישיבה לוקחים חלק משמעותי בעשייה בצה"ל ובתפקידי הפיקוד ומשלבים אותו חיבור שיזם יעקב. קשר זה טמון בערכים הנלמדים בישיבה של אהבה, הקרבה ומסירות למען עם ישראל. יברככם שתמשיכו להגדיל תורה להעמיד תלמידים הרבה ושקול יעקב אשר מתנגן בבית המדרש יהיה קול של בניין אהבה ודרך ארץ".

הרב בלייכר העומד בראש הישיבה הדגיש כי "צריך להבין מהי משמעותה של העיר חברון ומה משמעותה של שבי חברון. יסוד הכל, זה עיר האבות חסדי אבות .בדור שלנו, בקץ המגולה, מתגלה המדרגה הכללית של מדינת ישראל, ממשלת ישראל וצבא הגנה לישראל. אנו אומה אחת שלמה עליה מופיע שם השם, אלוקי ישראל ובתוך העיר חברון. בדור שלנו מופיע לימוד התורה בישיבת שבי חברון. ברוך ה' בוגרי הישיבה ממשיכים ללמוד תורה לעומק ורבים מהם לומדים יחד עם רהמ"ים מהישיבה. בוגרים קובעים שיעורים קבועים ביניהם בירושלים זו המדרגה של כלל ישראל כולו בענווה".