שבי חברון: עת להודות ועת לבקר

מנהל ישיבת שבי חברון סיפר לערוץ 7 על האירוע שנערך אמש, לציון 32 שנים להקמת הישיבה ועל הזמנתו של האלוף אבי מזרחי.

ישי קרוב , כ"ד בחשון תשע"ב

האלוף אבי מזרחי באירוע אמש
האלוף אבי מזרחי באירוע אמש
סרט מזכרת

מנהל ישיבת שבי חברון, גלעד מתאנה, סיפר לערוץ 7 על האירוע שהתקיים אמש (ראשון) לרגל 32 שנים להקמת הישיבה, והתייחס אף להזמנתו של מפקד פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי.

על הקמתה של הישיבה סיפר מתאנה, "לאחר מאורעות תרפ"ט ולאחר שנחרבו ישיבות בחברון וקול התורה לא נשמע שנים רבות, חזרה הישיבה לעיר האבות. זמן קצר לאחר הקמתה נרצח אחד התלמידים - אהרון גרוס, והיה חשש לעתידה של הישיבה. היום יש למעלה מ-300 תלמידים ומתוכם 80 אברכים ולמעלה מ-1,200 בוגרים שעושים חיל ברחבי הארץ - בגרעינים תורניים, רמי"ם בישיבות ותלמודי תורה ובצבא ובשאר שטחי העשיה בארץ ובחו"ל".

"היו מספר משברים בדרך", סיפר מתאנה, "האינתיפאדה הראשונה והשניה, הסכמי אוסלו א' ואוסלו ב', ואף על פי כן אנחנו המשכנו".

בהתייחסו לסגירת האירוע לתקשורת, הדגיש מתאנה, "הישיבה לא הזמינה מאז ומעולם אנשי תקשורת לאירועים. יתכן שהיתה אי הבנה שחשבו שהתקשורת כן מוזמנת. האירועים של הישיבה הם פנימיים, חינוכיים, ולא יחצניים. התכנים מיועדים לתלמידי הישיבה ולא תמיד אנשים מבחוץ יכולים להבין אותם".

על המחאה שהיתה נגד הזמנתו של האלוף מזרחי אמר מתאנה, "נכון שאף אחד לא מושלם, וגם צה"ל לא מושלם וצריך תיקון. ישנה עת להודות ועת לבקר ומטרת האירוע הזה היתה להודות בראש ובראשונה לה' שזיכנו לחגוג ל"ב שנים ולהחזיר את התורה לעיר האבות ולהקב"ה יש שלוחים וביניהם קציני צה"ל - שבמקרה הזה האלוף אבי מזרחי מייצג אותם".

"אנחנו מבינים את הכאב של האנשים ואמרנו להם את זה", ציין מתאנה, "אנחנו שותפים לכאב אבל צריך לדעת שיש זמן להגיד תודה. דווקא מצד אבי מזרחי היה לנו עניין להביא תקשורת ולהראות שבמקביל למחאה בחוץ, יש אהדה מבפנים וגם אם מישהו היה קם וצועק זה לא היה משנה כל כך".