וולפסון. ארכיון
וולפסון. ארכיון פלאש 90

אחיות בביה"ח וולפסון נטשו הבוקר את המחלקות הפנימיות, האורטופדיות והכרורגית, ואף את חדר המיון והחלו לעבוד במתכונת חירום.

מההסתדרות נמסר כי בנוסף לא ישתתפו האחיות בניתוחי תיירות מרפא, זאת בעקבות העומסים הגדולים והפרת ההתחייבות של ביה"ח לגבי מספר החולים במחלקות.

במרכז הרפואי וולפסון מבקרים את התנהלותן של האחיות ומאשימים אותן בחוסר אחריות. "הבוקר נטשו האחיות את חדר המיון והמחלקות, בצורה הפגנתית ובלתי –אחראית”, אומרים בוולפסון ומוסיפים כי “הנהלת המרכז הרפואי 'וולפסון' לא תאפשר פגיעה בחולים כתוצאה ממאבק האחיות. אנו נמצאים בפתחה של עונת החורף, שבה מספר הפונים לבתי החולים עולה בכל הארץ, באופן טבעי. עלייה מתונה זו במספר המאושפזים במחלקות אינה מהווה עילה למלחמה בלתי-מוצדקת על גבם של החולים. יודגש כי כמרכז רפואי ציבורי, אנו מחויבים להעניק טיפול לכל חולה אשר יפנה אלינו".

כאן המקום להזכיר את דבריה בערוץ 7 של יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, שכבר לפני מספר שבועות התריעה ואמרה כי אם לא ימצאו משרדי האוצר והבריאות פתרון למצוקת תקני האחיות בבתי החולים העיצומים רק ילכו ויגברו.

כהן הדגישה, כי "הלחץ הוא לא רק בוולפסון", אמרה וסיפרה על תקן של 38 מיטות שהוביל להסכמה לאיכלוס 42 חולים, אך בפועל מאכלסות המחלקות כחמישים חולים והחשש הוא שבקרוב יגיע מספרם לשישים. "החלטנו לומר עד כאן. לא מגיע להם לשבת כמו הומלסים מחוץ לחדרים, ליד המטבח".

כהן הזכירה שבכל מחלקה פנימית שכזו מוחזקים חמישה עד שישה חולים מונשמים ותקנים רבים של אחיות לא מאוישים. "עשר עד חמש עשרה שנים לא פתחו מיטות", אמרה והוסיפה שיתכן וגם באחיות תלוי קולר האשם שכן הן הסכימו למציאות הזו שהלכה והתפתחה במחלקותיהן, למצב שבו "כל חולה מהמיון הועבר ישר למחלקות בלי בדיקות".

"זה משבר ארצי וצריך לראות איך מוצאים פתרון. שילמדו יותר את המקצוע ושיותר מאלה שנמצאים במקצוע יישארו בו. צריך לזכור שמי שמחזיק את מערכת הבריאות אלו האחיות", אמרה אז כהן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו